4 nippi AirPods Pro 2 helikvaliteedi parandamiseks

#apple airpods #helikvaliteet
3 min lugemine

AirPods Pro on iPhone’i jaoks vaieldamatult üks funktsionaalsemaid ja paremaid juhtmevabasid klappe. Seega sobivadki kõik järgnevad nipid eeskätt klappide ja iPhone’i koostöö jaoks.  

 

Tee silikoonotsikute test  

See võib küll tunduda uskumatu, kuid nendest silikoonist otsikutest, mis klappe tihkelt kõrvas hoiavad, sõltub üsna palju ka helikvaliteet. Et meie kõrvad pole enamasti 100% sarnased, siis näitab test üsna täpselt, millises kõrvas istub otsik paremini ning milline kõrv vajab vastavalt kas suuremat või väiksemat otsikut.

Kui sa aga tahad oma otsikutemängu veidi laiendada, siis võid näiteks otsida ka kolmandate tootjate poolt valmistatud mäluvahust (memory foam) otsikuid. Väidetavalt parandavad need helikvaliteeti (eriti bassi) ja tunduvad kõrvas mugavamad. 

 

Proovi erinevaid helirežiime  

AirPods’idega saab kasutada kahte helirežiimi – mürasummutus ja läbikõlamine (Transparency). Neid muusika kuulamise ajal sisse ja välja lülitades saad aru, millal heli sinu kõrvus paremini kõlab. Samuti võid sa kuulamise ajal mõlemad need režiimid välja lülitada, et proovida täiesti neutraalset heli. 

Samuti võid sa proovida kuulata oma lemmikhelindeid ruumilise audiona (Spatial Audio) või tavavormingus, et oma eelistusi paremini mõista. Tõsi küll, ruumilise heli valik veel väga suur ei ole ning oma lemmikartiste ei pruugi sa ruumilisena kuulda.  

 

Kasuta ekvalaiserit 

Ehkki ehtsad audiofiilid ise ekvalaiserit kuigi kõrgelt ei hinda, siis tavakuulajale võib sellest olla muusika meelepäraseks muutmisel suur abi. Oma ekvalaiser on sisseehitatud nii Apple Music’ul kui ka Spotify’l. Sealt võib valida juba vastavalt muusikastiilile eelhäälestatud sätted või reguleerida ekvalaiseri sagedused just oma kõrvale sobivaks.  

Apple Music rakendusest võid veel aktiveerida kadudeta (Lossless) audiokvaliteedi ja kontrollida, kas su kõrvad teevad vahet.      

 

Kasuta heli tuunimiseks klappide kohandamist (Headphone Accommodation) 

iPhone’il on veel üks üsna mõjuva vahend heli muutmisel kõrvasõbralikumaks. Selleks tuleb telefoni sätetes minna Accessibility > Audio/Visual > Headphone Accommodations ja seal see viimane aktiveerida. Seal on sul laias laastus kolm valikut – tasakaalustatud tonaalsus (Balanced Tone), esiletõstetud kesksagedus (Vocal Range) ja esiletõstutud kõrged sagedused (Brightness). Õigeid valikuid siin pole, kõik sõltub kuulaja individuaalsest maitsest. Samuti saab seal valida, kas vaikseid helisid tõstetakse rohkem või vähem esile.  

Lõpetuseks veel väike soovitus hoolitseda selle eest, et klappide tarkvara oleks alati kõige värskem versioon. 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi