Varjatud iOS 16 võimalus kõrvaldada fotode ja videote duplikaate

#fotod #iOS #iPhone
2 min lugemine

Kuigi möödas on need kauged ajad, kui iPhone’ide mälumahu mõõtudeks olid 16 ja 32 Gb, juhtub ka tänapäeval, et telefoni mälu kipub täituma soovitust kiiremini. Tihti on selles süüdi fotode ja videote üha paranenud kvaliteet, aga seoses sellega ka nende mahud.

 

Digifotograafia on kaotanud traditsioonilise fotograafiaga seotud piirangud, sest ilma filmilinti kasutamata võid ju klõpsutada nii, kuidas süda soovib. Tänu sellele aga kogunevad meie iPhone’idesse ka korduvad kaadrid, mille vahel valimiseks puudub meil endil aga viitsimine. Tänu viimasesse iOS16-ndasse integreeritud võimalusele aga tuleb meile siin appi tehisintellekt.

Nimelt on telefoni fotosektsioonis teiste albumite seas spetsiaalne album – Duplicates, kuhu aparaat ise koondab üksteisega liiga sarnased fotod ja videod. Oled sa selle avastanud, on sul juba pool võitu selja taga. Edasi on kaks valikuvõimalust. Kui sa tahad hoolikalt valida iga fotot või videot, mida oma duplikaadiga kokku sulatada, siis validki neid ükshaaval. Kui aga hindad oma aega rohkem ja usaldad iPhone’i tarkvara nutikaid algoritme, siis saad Duplicate albumi paremast ülanurgast valida võimaluse ’Merge all’ ja voila, oledki duplikaatidest vabanenud. Muretsema sa ei pea, sest tehismõistus jätab alati alles duplikaatidest kvaliteetsema.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."