Vana nutiseadme tagastamine annab uue soetamisel olulise hinnavõidu

#keskkonnahoid #taaskasutus
2 min lugemine

Kas teadvustame, et sahtlis seisvad vanad töötelefonid ja arvutid võivad küberturvalisuse seisukohast tähendada ettevõtte jaoks reaalseid riske? Mida vande seadmetega üldse teha, kui me neid enam ei kasuta? Kuhu neid viia ja kuidas veenduda, et vana tööarvuti või nutitelefon on utiliseeritud vastutustundlikult ning ka kõik sensitiivsed andmed seejuures on turvaliselt kustutatud?

 

Telia kliendid saavad näiteks tagastada kasutuses olnud mobiiltelefone ning süle- ja tahvelarvuteid, mis annab uue seadme soetamisel arvestatava hinnavõidu.

Kõik tagastatud seadmed, mis on heas tehnilises seisukorras, vaadatakse üle, puhastatakse ning loomulikult kõik andmed kustutakse, vajadusel vahetatakse ka komponente ja seejärel suunatakse taas ringlusse. Seadmed, mida ei ole võimalik taastada ja uuele kasutusringile saata, utiliseeritakse vastavalt keskkonnanõuetele ja saadud materjalid suunatakse taaskasutusse. Telia kasutab seadmete taastöötlemisel sertifitseeritud partnerit.

Vana uueks pakkumine sobib ideaalselt uue nutiseadme ostmiseks ja seda mitmel põhjusel – see annab arvestatava hinnavõidu ning ühtlasi vähendab keskkonnajalajälge ja aitab vältida potentsiaalseid turvariske.

Telia on muutnud vana seadme hindamise ja tagastamise protsessi mugavaks ja kiireks ning kliendid ei pea kasutatud seadmeid ise näiteks Telia esindusse tooma – selle asemel saab kogu asjaajamise teha kontaktivabalt.

Samuti on Vana uueks teenus muudetud võimalikult paindlikuks ning vana seadme tagastamisel ei pea klient soetama sama kaubagrupi seadet. Nii saab tagastatud telefoni soodustusega osta näiteks hoopis tahvelarvuti või kõrvaklapid. Küll kehtib hetkel reegel, et uus toode peab mahtuma pakiautomaati.

 

Kuidas vana seade tagastada ning uus selle võrra soodsamalt soetada?

  1. Hinda Telia veebilehel asuva kalkulaatori abil oma seadme seisukorda ning saa teada seadme väärtus;
  2. Vali endale Telia e-poest meelepärane seade ning soorita ost tavapärasel viisil, kasutades uue seadme sissemakseks vana seadme väärtust;
  3. Pärast uue seadme kättesaamist vii kasutatud seade 48 tunni jooksul pakiautomaati. Ära unusta vanast seadmest andmeid kopeerida ning eemalda seotud kasutajakontod.