Ülevaade: Samsung Galaxy Flip5 on igati äge telefon

#samsung #Samsung Galaxy Flip5
5 min lugemine

Uus Flip sai vanast parem – nii võiks sissejuhatuseks öelda Samsung Galaxy Flip5 kohta. 

  

Kuigi kontseptsioonilt ja ka mõõtude poolest sama, on uuel mudelil parandatud mitmed eelmiste põlvkondade vead. 

Näiteks on senisest suurem saanud välimine ekraan. Samuti paranenud kaamerate kvaliteet ja ka aku kestab senisest kauem. Lisaks on välja ravitud üks iluviga ehk likvideeritud suletud asendis kahte ekraanipoolt teineteisest lahutanud tühimik. Aga nüüd kõigest lähemalt.  

 

Flip?  

Sissejuhatuseks tuleb kõigepealt mõne sõnaga rääkida seadme kontseptsioonist. Kuigi volditavad telefonid on meiega olnud juba mõnda aega, on need siiski uudsed ja esialgu harjumatud.

Seega selgituseks: Flip tähistab Samsungi maailmas volditava ekraaniga telefoni, mis avatuna on enam-vähem normaalmõõdus. Boonusena saab selle aga kokku murda ja nii seadme mõõtmeid taskusse või kotti panemiseks vähendada.  

Tegelikult oli ju omal ajal klapiga telefonide idee midagi sarnast. Väike seade käis lahti, et pakkuda suuremat ekraani ja klaviatuuri. Seega on tegemist hea mõttega ja päriselt toimiva lahendusega, mis on tänu uudsele ekraanile saanud tänapäevase vormi.  

 

 

Ekraan(id)

Kuna tegemist on volditava telefoniga, siis selle seadme juures on kõige olulisem kindlasti ekraan. Antud juhul peab aga ütlema, et sisemine ekraan on jäänud eelmise põlvkonna mudeliga suhteliselt sarnaseks. See on endiselt 6,7 tolli suurune ja pakub 120Hz värskendussagedust.

Tehniliselt on tegemist AMOLED-iga, mille ülaosas on auguke kaamera jaoks. Kusagile ei ole kadunud ka voltimise kohal asuv vagu. Paraku on see endiselt märgatav ja sõrme all tuntav. Seega päris siledat ekraanipinda ei suudeta pakkuda. Samas aga harjub kasutaja selle iseärasusega mõne aja möödudes ja varsti ei pane seda enam tähelegi.

Suuremad uuendused puudutavad seekord aga hoopis välist ekraani. Nimelt on see nüüd senisest tunduvalt suurem ja katab peaaegu tervet esipaneeli. See on suur ja väga vajalik uuendus. Endine väike ja vaid kellaaega ning teavitusi näidanud (ning seega vähefunktsionaalne) ekraan on asendunud suure ja kauni lahendusega.

Tänu sellele nüüd ka välise ekraaniga päriselt midagi teha ning osa toimetusi on võimalik läbi viia telefoni üldse avamata. Näiteks vastata teavitustele, kõnedele jne. Samuti on suurem ekraanipind abiks pildistamisel, kuna nii saab kasutada põhikaameraid ja samal ajal näha, mis pildile jääb.

Küll aga tuleb siin mainida, et Samsungi lähenemine on siinkohal selline, et välisel ekraanil ei saa kasutada päris kõiki seadmes olevaid rakendusi, vaid ainult selleks ettenähtuid. See võtab esialgu veidi hoogu maha, kuid tegelikult on see mõistlik mõte.

Esiteks ei olekski osasid toiminguid 3,4-tollisel pinnal eriti mugav teha ning teiseks tekiks tõenäoliselt probleem rakenduste korraliku kuvamisega, kuna tegemist on ebatraditsiooniliste mõõtudega ekraaniga.   

Omadused ja kasutamine

Uue Flipi sees toimetab Snapdragon 8 Gen 2 kiibistik. Kuna see on telefonide maailma praeguse hetke tipptase, siis ei pea muretsema seadme töökiiruse pärast. Väga head kiibistikku on toetamas veel 8GB jagu põhimälu. Sisemälu suurus aga on kas 256 või 512 GB.

Aku mahutab 3700 mAh ning sellest jätkub tavakasutuse juures terveks päevaks küll. Kui aga intensiivsem olla ja telefoni tavapärasest rohkem kasutada, tuleb juhtme järele haarata pisut varem. Õnneks saab seadet soovi korral laadida ka juhtmevabalt.

Igapäevasel kasutamisel harjub väga ruttu sellega, et telefon on kokkupanduna väike. Väga mõnus on seda muretult taskusse või mujale ära panna. Kui see aga avada, on kasutaja päralt tavamõõdus ekraan. Ehk tegemist on toimiva lahendusega.

Kuna nüüd on kadunud ka ekraanipoolte vahel olnud tühimik, siis on seade ka visuaalselt ilusam. Ilule aitavad kaasa ka alumiiniumist küljed ja klaasist tagumine paneel. Samuti ekraanipooli ühendav hing. See käib muide täpselt paraja raskusega ehk ei lopenda, kuid samas saab seda ühe käega avada.

Tänapäeva telefonide kohta harjumatult, asetseb Flipi sõrmejäljelugeja aga hoopis küljel, mitte ekraani all. See on tegelikult mõistetav, sest nii saab seadme ekraani aktiveerida ka kinnises olekus. Lisaks toimib lugeja füüsiliselt tõesti hästi. Võiks öelda, et paremini kui sama tootja ekraanialused analoogid. Muidugi on olemas ka näotuvastus jne, ehk tegelikkuses on Flip5 telefon nagu telefon ikka.   

 

Kaamerad

Ainus suurem etteheide, mille Flip5-le teha võiks on ehk kaamerate kvaliteet. Mingil põhjusel on Samsug Flipi puhul alati otsustanud kasutada pisut tagasihoidlikuma konfiguratsiooniga raudvara ja see peab paika ka käesoleva põlvkonna puhul.

Täpsemalt öeldes on põhikaamerate sensorid seekord 12 Mpix ja objektiividest saadaval tava ja lainurk. Seega kaameratelefoniga antud juhul tegemist ei ole. Õnneks aga on tänane kesktase mõne aasta tagune tipp ja pildid niisiis tegemata ei jää. Kokkuvõttes on tulemus ikkagi suhteliselt viisakas.   

  

Kokkuvõtteks

Samsung Galaxy Flip5 on kokkuvõttes äge telefon, mis omab kõiki eeldusi, et volditavad telefonid senisest populaarsemaks muuta.

Olemuselt on tegemist on täiesti toimiva seadmega ning prototüübi muljet küll ei teki. Samuti hirmu, et see võiks katki minna või et seda peaks kuidagi erilisemalt kohtlema. Eks seda kinnitab ka veekindluse olemasolu.  

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi