Telia tõstis EL-i välistes rändluspakettides andmeside mahu mitmekordseks

#nädalapakett #päevapakett #reisimine #Telia rändluspaketid
2 min lugemine

Telia tõi märtsis oma klientideni uued päeva- ja nädalapaketid, mis võimaldavad väljapool Euroopa Liitu reisides kasutada senisest märksa suuremas mahus mobiilset andmesidet.

 

Kui varem sisaldasid väljapool EL-i kasutamiseks mõeldud päevapaketid üldjuhul 100 megabaidi (MB) ulatuses mobiilset andmesidet, siis uuenenud pakettides on see maht eestlaste populaarsemates reisisihtkohtades (sh Türgi, Suurbritannia, USA, Egiptus, Šveits, Tai) 512MB ehk varasemast enam kui 5 korda suurem.

Oluliselt rohkem mahtu sisaldavad ka nädalapaketid – populaarsemates reisisihtkohtades (sh Türgi, Suurbritannia, USA, Egiptus, Šveits, Tai) saavad kliendid kasutada nüüd 3GB ulatuses andmemahtu, mida on ligemale 6 korda varasemast enam.

Telia internetilahenduste ja kõneside osakonna juhi Evelin Neeroti sõnul otsustas ettevõte oma rändluspakettides mahte suurendada klientide muutuvate kasutusharjumuste tõttu.

“Senised päeva- ja nädalapaketid olid oma aja ära elanud, ega vastanud enam klientide ootustele, mistõttu otsustasime pakette kaasajastada ning pakkuda klientidele rohkem väärtust. Tänu uutele pakettidele saavad meie kliendid senisest muretumalt reisil viibides mobiilset internetti kasutada.”

Evelin Neeroti kinnitusel on järjest rohkem digitaliseeruvas maailmas inimestel selge ootus, et mobiilset internetti ja erinevaid digiteenuseid saaks lisaks koduriigile mugavalt ka reisidel kasutada.

“Päeva- ja nädalapakettide varasemast suurem maht muudab reisimise ka kindlasti mugavamaks, kuna inimestel pole tänu sellele nii suurt vajadust soetada endale reisil viibides kohalikke SIM-kaarte,” märkis Neerot.

Väljapool Euroopa Liitu kasutamiseks mõeldud päeva- ja nädalapaketid võivad riigiti olla erinevad ning sisaldada erinevas mahus mobiilset andmesidet. Lähemalt saab eri riikides kehtivate päeva- ja nädalapakettidega tutvuda Telia veebilehel, kuhu tuleb lisainfo saamiseks sisestada konkreetse riigi nimi.

Telia päeva- ja nädalapaketid aitavad hoida välisriike külastavatel ettevõtte klientidel mobiilse andmeside kasutamise kulud kontrolli all, kuna pakettidele on kehtestatud kindel hind. Kui tarbida välisriikides mobiilset internetti näiteks megabaidi põhiselt, võib see minna väga kalliks, kuna paljudel riikides võib megabait maksta mitu eurot.

Inimesed, kes ei soovi välisreisil viibides mobiilset andmesidet kasutada, saavad oma seadmest andmerändluse (data roaming) välja lülitada.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.