Suur edetabel: need olid 2023. aastal Telia TV klientide eelistatuimad sarjad, filmid ja saated

#hbo #Inspira #telia tv
3 min lugemine

Telia selgitas välja, millised olid 2023. aastal populaarseimad filmid, sarjad ja saated, mida Telia TV vahendusel kõige enam vaadati.

 

Telia TV teenus jõuab ligemale 200 000 koduni ning tegu on Eesti suurima teleteenuse pakkujaga, kelle valikust leiab lisaks paljudele telekanalitele ka sisukeskkonnad HBO ja Inspira +.

Telia televisiooni ja meelelahutuse valdkonna juhi Birjo Kiige sõnul tõi ettevõte läinud aastal kohaliku telepublikuni palju värsket ja eksklusiivset sisu ning see kajastub ka koostatud edetabelites.

„Selle kõrval on meil väga hea meel, et 2023. aastal jõudis esmakordselt meie telekanal Inspira vaadatavuse poolest kuue populaarseima Eesti telekanali hulka. Kui arvestada, et Inspira tähistas jaanuaris alles oma 4. sünnipäeva, on tegu väga tubli tulemusega. Lubame ka edaspidi nii Inspirasse kui oma teistesse sisukeskkondadesse tuua põnevat, eristuvat ja maailmatasemel meelelahutust“, ütles Kiik.

Eelmise aasta videolaenutuse edetabelist hakkab silma eestlastele omane hoiak: kui vaatamiseks pakutakse kvaliteetseid kodumaiseid filme, siis reeglina maanduvad need ka edetabeli tipus. 2023. aastal haarasidki Telia videolaenutuses kaks esimest positsiooni kodumaised filmid ning see teeb vaid heameelt.

TOP10 vaadatuimat filmi Telia videolaenutuses 2023. aastal

 1. Apteeker Melchior. Viirastus
 2. Kalev
 3. Super Mario Bros.Film
 4. Avatar: Vee olemus
 5. Kus laulavad langustid
 6. John Wick 4
 7. Barbie
 8. Encanto
 9. Saabastega kass: Viimane soov
 10. Kiired ja vihased X

Eestis eksklusiivselt vaid Telia TV klientidele nähtav telekanal Inspira purustas 2023. aastal kõik senised vaadatavuse rekordid ning selle peamiseks põhjuseks olid kaks suurt teleprojekti: „MasterChef Eesti“ 2. hooaeg ning 8-osaline draamaseriaal „Estonia“. Kuigi Inspira kanali mulluses edetabelis kumbki teleprojekt vaadatavuse absoluutnumbrites esikohtadele ei asetunud, peab siin arvestama asjaoluga, et üks neist („MasterChef Eesti“) oli eetris 12 ning teine („Estonia“) 8 nädalat. Selle aja jooksul meelitasid mõlemad sarjad telerite ette ikkagi suure hulga vaatajaid.

TOP10 vaadatuimat saadet/filmi/ülekannet Inspira kanalis 2023. aastal

 1. CSI: Kriminalistid
 2. MasterChef Eesti
 3. Kollanokk
 4. PAF Korvpalliliiga
 5. Laula mu laulu
 6. Inspira kontserdid
 7. Estonia
 8. CSI:Miami
 9. Viljandi pärimusmuusikafestival
 10. Perekonnaõigus

Pidevalt uue ja kvaliteetse sisuga täienev HBO keskkond on Telia TV kliente rõõmustanud tänaseks juba üle 5 aasta. HBO on siinse televaatajani toonud mitmed maailmakuulsad ja auhinnatud sarjad nagu „Troonide mäng / Game of Thrones“, „Sünge juhtum / True Detective“, „Läänemaailm / Westworld“, „Sopranod / The Sopranos“, „Pärijad / Succession“ ja „Viimased meie hulgast / The Last of Us“, millest mitmedk ka eelmise aasta vaadatuimate HBO sarjade hulka kuulusid.

TOP10 vaadatuimat sarja Telia TV HBO keskkonnas 2023. aastal

 1. Troonide mäng
 2. Seks ja linn
 3. Ja ongi käes…
 4. Sopranod
 5. Viimased meie hulgast
 6. Pärijad
 7. Väljapääs
 8. Valge lootos
 9. Sõdalane
 10. Lohede koda

Kõik Telia TV kliendid – hoolimata sellest, kas nad kasutavad Mini, Standard või Family paketti – saavad ilma igasuguse lisatasuta kasutada Inspira + keskkonda, kuhu on koodatud ligemale 3000 tunni jagu telesisu. Sinna hulka kuuluvad filmid, sarjad ja saated. Inspira + keskkonna leiab iga Telia TV kasutaja oma telerist, kui vajutab puldil „OK“ klahvi ning liigub seejärel valikule Sisuleidja.

TOP10 vaadatuimat saadet/filmi/sarja Inspira + keskkonnas 2023. aastal

 1. Noor Sheldon
 2. Masterchef Eesti
 3. Esimesed sada
 4. Kollanokk
 5. Kõmutüdruk
 6. Teismeline hunt
 7. Estonia
 8. DC Superlemmikute Liiga
 9. Laula mu laulu
 10. Hotell Transilvaania 3: Koletuslik puhkus

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.