Samsung S24 kuulujutud: mida oodata uuelt lipulaevalt?

#nutitelefon #Samsung S24
4 min lugemine

Samsung on oma S-tähega algavaid tippmudeleid juba mõnda aega tutvustanud just aasta alguses ehk jaanuaris või veebruaris. Seega võib eeldada, et juba paari kuu pärast on Samsungi uued telefonid müügil. 

 

Nimetatud teooriat kinnitavad ka erinevad veebiavarustes ringlevad kuulujutud ja lekked, mis viitavad uute seadmete omadustele ja välimusele. 

Kuna Samsungi S-seeria on oodatud ja seab paljuski konkurentidele ette lati, mida edaspidi ületada, teeme meiegi väikese kokkuvõtte ja püüame arvata, millised uued telefonid olema saavad. 

NB! Tegemist on vaid oletusliku infoga, mis ei pruugi 100% tõele vastata. 

 

Mudelid

Ilmselt kõige kindlamini võib väita, et uued seadmed hakkavad kandma S24 nime. On ju alates aastast 2020 järjest ilmunud S20, S21, S22 ja S23. Kuna suuremast nimede loogika muutmisest pole midagi kuulda, siis leiame eeldatavasti varsti Samsungi mudelivalikust Galaxy S24 nimelised aparaadid.

Täpsemalt ilmub ilmselt taas kolm mudelit. Seda siis samuti seetõttu, et nii on lihtsalt juba pikka aega olnud. Samuti toetavad seda oletust internetis leiduvad infokillud. Seega peaks järgmisel aastal taas rivis olema n-ö baasmudel S24, siis selle suurem versioon S24 Plus ning hierarhia tippu kuuluv S24 Ultra.

 

Disain 

Üks asi, mida tootjad viimase hetkeni varjavad on uudistoodete välimus. Seega ei saa siin kahjuks midagi väga põhjapanevat väita. Kuid ka ilma faktideta võib üsna suure kindlusega öelda, et lisandumas on uusi värvitoone. Ikka selleks, et uuemaid telefone vanematest paremini eristada. 

Seadmete üldilme võibki aga praeguse põlvkonnaga võrreldes tegelikult muutuda üsna vähe. Nimelt on S23 disain suures osas kasutajate poolt hästi vastu võetud ja see on üle kantud ka A-seeriale. Lisaks on ka Samsung praktiseerimas lähenemist, mille raames radikaalseid muudatusi telefonide välisilmes igal aastal ei tehta.

Küll aga võib eeldada tavapäraseid väiksemaid muudatusi, nagu ekraani servade veelgi õhemaks tegemine, kaamera objektiivide suurenemist jmt. Samuti on arvatud, et tootja on loobumas n-ö kumeratest ekraaniservadest ja edaspidi on kõik telefonid traditsiooniliselt lamedate ekraanidega. 

 

Titaanium 

Kuna Samsungi kõige kangem konkurent Apple on oma tippmudelil kasutusele võtnud titaaniumist korpuse, ei ole sellest arvatavasti pääsu ka Samsungil. Iseasi, kas uudsest materjalist valmistatakse kõik seeria aparaadid, või ainult kõige kallim Ultra. Kuigi eksklusiivse materjali laialdasem kasutamine oleks väga tervitatav, kaldub praeguse seisuga üldine arvamus siiski sinnapoole, et titaaniumist korpuse saab omale siiski vaid Ultra. Kokkuvõttes aga peaks siis vähemalt Ultra olema tänu nimetatud metallile senisest kergem, tugevam ja kriimustuskindlam. Kas ka kallim, seda saame näha.

 

Muud omadused 

Muudest omadustest rääkides on suure tõenäosusega kasutusel uus ja senisest veelgi kiirem, kuid energiasäästlikum kiibistik. Küll aga on siin vastukäivat infot selle tootja osas. Ultraga on asi eeldatavasti selge. Seal sees hakkab pesitsema Qualcommi Snapdragon 8 Gen 3.

Teised mudelid aga varustatakse mõnede andmete kohaselt hoopis Samsungi enda protsessoritega. Minevikus on need aga paraku saanud mõningast kriitikat, kuna kippusid omadustelt konkurentidele alla jääma. Kas ja kuidas läheb seekord, seda saame näha.

Ekraanide osas võib eeldada, et nende suurus jääb enam-vähem või siis ka täpselt samaks. Ehk tavaversioonidel 6,1“ ja 6,6“ ning Ultral 6,8“. Endiselt on kõigi eelduste kohaselt toetatud 120Hz värskendussagedus ja ekraani all asub sõrmejäljelugeja.

Üsna kindlasti on Ultral alles ka styluse ehk puutepulga tugi ja selle jaoks on telefonil oma pesa. 

 

Kaamerad

Tõenäoliselt uuendatakse ka telefonide kaameraid. Iseasi, kas zoom-i ulatuse suurendamise või millegi muuga. Kuid fakt on see, et ilma sellesse osakonda panustamata tänapäeval enam ei saa. Seega näeme eeldatavasti kvaliteetsemat optikat, muudatusi sensori osas ning üsna kindlalt ka tarkvaralisi täiustusi, et pildi eel- ja järeltöötluse abil võimalikult hea tulemus saada. 

Eesmine ehk selfie kaamera aga vägagi tõenäoliselt ekraani alla ikka veel ei koli. Seda seepärast, et nimetatud lahenduse kvaliteet pole endiselt piisavalt heal tasemel.

 

Ilmumisaeg ja hind

Nagu sissejuhatuses mainitud, on viimastel aastatel S-seeria ilmumisaeg jäänud aasta algusesse. Kuna hetkel pole põhjust arvata, et see võiks muutuda, toimub tõenäoliselt seega umbes jaanuaris aparaatide tutvustus ja mõni nädal hiljem, ehk millalgi veebruaris võiks toimuda esimesed tarned.

Mis puudutab hindu, siis loodetavasti jäävad need enam-vähem samasse suurusjärku nagu olid S23 seeria seadmed ilmumise ajal. Küll aga võib siin muutujaks olla titaaniumist korpuse maksumus ning erinevate mälumahtudega mängimine. Nimelt võib valikust kaduda väikseim 128GB versioon, mis omakorda muudab näiliselt baasmudeli, olgugi, et sel on 256 GB, kallimaks.