Samsung Freestyle – äge uus projektor

#projektor #samsung
3 min lugemine

Kuigi tootena ei ole projektor kui selline midagi uut, on Samsung suutnud Freestyle näol selle siiski mõnes mõttes uueks luua ja mis seal salata, ka ägedaks teha.

 

Seetõttu saab nüüd tõesti põhimõtteliselt igale poole tekitada,  kui mitte kinosaali, siis vähemalt teleri analoogi. Kui komplekti lisada veel ka eraldi müüdav aku, ei ole vaja isegi elektriühendust. Ja just see kergus ning kasutamise lihtsus ongi Freestyle kõige suurem trump.

  

Pilt ja kasutamine

 

Lühidalt on niisiis projektori kasutamine tehtud võimalikult lihtsaks. Piisab vaid pinnast, kuhu pilt suunata ja juba ongi olemas ekraan, millelt soovitud pilti vaadata. Täpsemalt tuleb projektor asetada paari meetri kaugusele suvalisest siledast pinnast, mis võiks olla valge, aga midagi ei juhtu, kui see on ka veidi tumedam. Seejärel Freestyle sisse lülitada ning juba kalibreeribki projektor ennast nii, et ekraan oleks kandiline ja pilt fookuses.

 

 

Seega saab Samsung ise aru, mis nurga alla ja kuidas ta on paigutatud ning ära jääb pikk ja tüütu sättimine, et pilt õigeks saada. Muidugi saab kaasasoleva puldi abil veel peenhäälestusi teha, kuid üldiselt saab automaatika ka täitsa hästi hakkama.

Seejärel on kasutajale avanev pilt sisuliselt sama nagu tavalise Samungi Smart TV oma. Ehk kuvatakse rakendusi ja valikuid, mis tähendab, et ühenduda saab WiFi võrku, valida sisendi ja kasutada ning täiendavalt paigaldada erinevaid rakendusi. Näiteks Youtube, Netflixi jms on kohe olemas ja nende vaatamiseks polegi peale internetti ühendumist midagi rohkemat vaja. Lisaks saab seadmesse saata ka telefonis asuvat sisu ning loomulikult ühendada väliseid seadmeid (näiteks digiboks) HDMI kaabli abil. Ehk kokkuvõttes on esialgne seadistus kiire ja sujuv.

 

 

Mis puutub kuvatava pildi kvaliteeti, siis see on võrdlemisi hea. Kuni 100 tollise diagonaaliga ekraan on arusaadavalt eredam hämaras ruumis, kuid siiski vaadatav ka päeval. Küll aga ei ole seda heleduse poolest mõtet võrrelda suurte projektoritega. Päris kirkad on ka värvid ja pilt ei jäta pleekinud muljet. Paremate valgete toonide huvides võiks kasutatav ekraan olla ka võimalikult hele.

Sisseehitatud kõlarid ei asenda kindlasti mitte kodukino, kuid on siiski üllatavalt mõistliku heliga ning umbes samal tasemel nagu keskmisel teleril.

Päris hästi on toime tuldud ka projektori poolt tekitatava müraga, mis tekib lambi jahutuse vajadusest. See on küll kuuldav, kuid enamasti mitte häiriv. Üsna piisava pikkusega on õnneks ka kaasasolev voolujuhe, mis annab rohkem vabadust seadmele sobiva asukoha leidmisel. Nagu öeldud saab tänu kaasasolevale puldile, mis on üsna samasugune nagu Samsungi telerite omadki, Freestyle eemalt juhtida ja see annab kasutusmugavusele palju juurde.

 

Kokkuvõtteks

 

Kuna tänapäeva trend on selline, et inimesed vaatavad telekat vähem (ja nutiseadmeid rohkem), siis võib Freestyle sugune seade olla vabalt tegelikult teleri asendajaks. St. siis vajadusel kiirelt tekitatavaks ekraaniks. Muul ajal aga säästab selle arvelt toas ruumi. Lisaks on seda mõnus kaasa võtta suvilasse jne.

Raha paraku Freestyle võrreldes teleriga eriti ei säästa, sest hinnalt on see keskmise televiisoriga umbes samas suurusjärgus.

Kokkuvõttes aga on tegemist ikkagi vahva aparaadiga, mis teeb täpselt seda mida talt oodatakse ning mis võib ootamatult palju kasutust leida. Eriti suveperioodil.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi