
Selle aasta viimase Chrome’i uuenduse keskmes on ennekõike efektiivsus.
Google tõmbab 2020. aasta kokku Chrome veebisirvija kiiremaks muutmisega. Rida uuendusi, mis on tehtud nö telgitagustes ja mis ei muuda Chrome’i väljanägemist, on aga netis surfamist teinud märgatavalt kiiremaks. Kes mäletab Chrome’i algusaegu, siis oli tollaseks trumbiks just õhulisus ning teistest brauseritest lihtsam, kergem ja kiirem toimetamine. Ajapikku sai aga Chrome’st üha raskem ning koormavam lehitseja.
Nüüd igatahes on Chrome uuesti optimeeritud ja kiirem mitmel rindel. Esimene neist on seotud tabide ehk vahekaartidega. Chrome saab nüüdsest aru, millised vahekaardid on aktiivsemas kasutuses ja millised taustal ning teeb selle põhjal valikuid. Nii peaks arvutustegevuseks vajaminev võimsus ehk CPU kasutus vähenema kuni viis korda ja aku kestvus pikenema kuni peaaegu poolteist tundi.
Google’l on õnnestunud mitte-aktiivsed tabid panna vähem ressurssi võtma, küll aga pole ohverdatud olulisi funktsioone nagu muusika mängimise lõpetamine ja märguannetest ilma jäämine. Pikemalt saab selle kohta inglise keeles lugeda Chromiumi blogist. Lisaks sellele avaneb Chrome 25 protsenti lühema ajaga ja see peaks olema märgatav igaühele. Leheküljed laevad kuni seitse protsenti kiiremini kasutades vähem RAMi, kui varasemalt.
Veel on tulemas vahekaartide otsing, mille nimi ütleb sisu juba ära. See on kingitus ennekõike neile, kes kipuvad pahatihti tabide laviini alla vajuma. Näha saab listi avatud vahekaartidest – olenemata, millises aknas need on – ning seejärel trükkida otsingusse ja kiiresti leida see, mida vaja. Otsimise võimalus tuleb kõigepealt Chromebook’idele ja seejärel Chrome’i desktopi versioonidele.
Aadressiriba muutub see-eest natuke kasulikumaks, kui ta seda varem oli. Chrome Actions, nagu nad seda ise kutsuvad, on kiirem viis asju teha. Näiteks kirjutades “edit passwords” või “delete history”, saab need toimingud ette võtta otse aadressiribalt, ilma seadetesse sukeldumata.
Viimane uuendus on “cards”- nimeline, millest saab osa avades uue vahekaardi. Et aidata jätkata poolelijäänud tegevust nagu ürituse planeerimine, kingituse otsimine või video vaatamine, siis uue tabi avamise järel, hakkab Chrome näitama neid pooleliolevaid tegevusi, mis teeb nende jätkamise kergemaks.
Hetkel veel on “kaardid” nähtavad ainult osadele kasutajatele. Kaardid tulevad kõigi kasutajateni Google’i sõnul 2021. aastal.
Kõiki neid uusi funktsioone kokku võttes võib öelda, et tegu on märkimisväärse uuendusega maailma kõige populaarsemas veebibrauseris. Uuenduse ära teinud macOS kasutajad on ilmselt juba märganud, et muutunud on ka Google Chrome’i ikoon, mis sobitub paremini uue Big Sur’i operatsioonisüsteemiga. Ikooni disainist olulisem on muidugi parem efektiivsus, millest Chrome 87 uuenduse ära teinud kasutajad saavad juba osa.