Microsoft Office sai uue väljanägemise

#Microsoft Office
1 min lugemine

Microsoft andis oma produktiivsusega seotud programmidele ja tööriistadele uue ilme. Jutt käib Windowsi Office’i programmidest, mis hakkavad välja nägema lihtsamad ja stiilsemad. Selle mõte on paremini sobituda uue Windows 11 stiiliga, kuid paremaks on tehtud ka mitmeid funktsioone.

 

Kasutajaliidese eesmärk on võimaldada loomulikum ja ühtlasem kasutajakogemus, olenemata, millist Windowsi programmi kasutatakse. Kiirmenüü (Quick Access Toolbar) on nüüdsest vaikimisi peidetud. Vaikimisi kohandub ka Office valitud Windowsi stiiliga. Näiteks saab panna Wordi ja Exceli öösel avanema öörežiimis, mis peaks olema vähem koormavam silmadele. Muidugi saab endiselt jääda truuks ühele kindlale stiilile.

Uuendus on garanteeritud Windows 11 kasutajatele. Windows 10 kasutajatele ilmub programmi paremale üles serva ruupori ikoon, mis annab uuendusest märku, kirjutab Engadget. Kirjeldatud uuendus ei muuda programmide kasutamist põhjalikult, küll aga on see tervitatav, et paremini sulanduda ülejäänud operatsioonisüsteemiga.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."