Lihtne nipp, kuidas iPhone’is oma kõnekvaliteeti parandada

#iPhone #kasulikud nipid
2 min lugemine

Ehkki iPhone’i kõrge kõnekvaliteet on aastatega muutunud endastmõistetavaks, siis tihti häirivad meie telefonivestlust kõrvalised helid, nagu liiklusmüra, kärarikas seltskond jne jne. Valjuvõitu taustamüra võib meie ülimalt selge jutu muuta toru teises otsas olijale arusaamatuks mulinaks või käraks.

 

Õnneks on Apple selle jaoks välja mõelnud elegantse lahenduse, mida saavad kasutada kõik, kelle telefoni opsüsteem on värskendatud vähemalt iOS 16.4 peale. Tegu pole mingi tuumafüüsikaga. Lihtsalt telefonikõne ajal sikuta telefoni ekraanile selle paremast ülanurgast kontrollkeskus. Omakorda kontrollkeskuse paremas ülanurgas on ikoon mikrofoniga. Sellel näppu hoides avaneb omakorda uus aken, kus tuleb aktiveerida jaotus ’Voice Isolation’ ning sinu kuuldavus kõnepartneri kõrvus peaks automaagiliselt paranema. Muuseas, viimases valikus on ka alajaotus ’Wide Spectrum’, mille toime on täiesti vastupidine st see püüab mikrofoni võimalikult palju sind ümbritsevaid taustahelisid, et su kõnepartner saaks paremini aru, millises situatsioonis sa parajasti viibid. See on aga eeskätt mõeldud FaceTime’i jaoks ning vähemalt esialgu see telefonis ei toimi.

Tore on veel see, et lisaks telefonikõnedele saab ’Voice Isolation’-i võimalust kasutada ka FaceTime’is või isegi WhatsAppis, Teamsis, Slackis, Signalis või isegi Instagramis.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."