Kuidas välja lülitatud ekraaniga Youtube’i kasutada?

#kasulikud nipid #YouTube #YouTube Music
2 min lugemine

Kogu maailmas ülipopulaarne Youtube’i veebikeskkond ei ole enam ammu pelgalt videote jagamise koht. Seal kuvatakse reklaame, sinna riputatakse erinevaid õppevideoid, entusiastid on sinna loonud oma fännidele kanaleid ning väga palju kasutatakse Youtube’i ka muusika kuulamiseks.

 

Youtube nutitelefonis

 

Lisaks eelnevale tarbitakse üha enam Youtube’is olevat sisu ka mobiiltelefoni vahendusel. Näiteks jooksma minnes või muud trenni tehes on ju mõnus klapid kõrva pista ja muusikat kuulata. Paraku aga kimbutab telefonides olevat Youtube’i äppi üks häda. Nimelt peatab see oma töö samal hetkel, kui ekraan välja lülitada. See tähendab, et telefoni taskusse pannes lõpeb ka muusika mängimine, sest ekraani ju taskus avatuks jätta ei saa. Vastasel juhul toimetaks see seal omatahtsi edasi ja muusikapala lõpeks varem või hiljem seetõttu niikuinii. Mõneti on see ka loogiline, sest rakendus on ju mõeldud videote esitamiseks ja väljalülitatud ekraaniga pole mõtet video taasesitamist jätkata. Õnneks aga on olemas lahendusi, kuidas sellest omapärast mööda saada ning muusika kuulamist jätkata.

 

Kasuta veebilehitsejat

 

Kuigi enamik meist kasutab Youtube’i telefonis vastava rakenduse abil, tasub meelde tuletada, et seda saab teha ka internetibrauseriga. Selleks tuleb mõni veebilehitseja, näiteks Chrome või Firefox oma telefoni alla laadida ja installeerida või üles leida ning käivitada.

 

 

Seejärel peaks aadressiribale sisestama aadressi youtube.com. Vahel sellest piisabki, kuid enamasti tuleb siiski teha veel üks liigutus. Nimelt peab rakendusele ütlema, et näidataks lehekülje niinimetatud töölaua- ehk arvutiversiooni. Selleks peab avama ülal valikute osa ning tegema linnukese vastavasse kasti.

 

 

Kui see tehtud, võib video käivitada ja ekraani sulgeda. Video jääb tööle. Firefoxi puhul kuvatakse isegi lukustusekraanile mõningaid valikuid, nagu näiteks pausi nupp. Ja kõik – nii lihtne see ongi.

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."