Kuidas ühe lihtsa nõksuga oma telefonisõltuvust vähendada?

#nutisõltuvus #sõltuvus
1 min lugemine

Keskmine kasutaja vaatab oma telefoni tihemini kui iga 15 minuti järel. Ja pole ka ime, inimkonna ühed helgemad pead on selleks hulga vaeva näinud, et inimene oma pilku telefoniekraanilt lahti ei suudaks rebida.

 

Väike trikk, mis teeb telefoni vähem pilkupüüdvaks

 

Inimestele lihtsalt meeldivad säravad ja värvilised asjad. Kuigi telefonisõltuvusega võitlemiseks on juba loodud mitmeid rakendusi, nii tasuta kui tasulisi, siis ühe väikese trikiga saate kasvõi kohe oma telefoni märksa vähem pilkupüüdvaks teha – muutke oma telefoni või tahvli ekraan mustvalgeks! Mustvalge pilt minetab hulgaliselt oma atraktiivsust võrreldes erksavärvilise visuaaliga. Võibolla te ei usu, kuid see on teaduslikult tõestatud.

Ekraani mustvalgeks või täpsemalt öeldes halliks tegemiseks on Androidi mudelitel erinevad võimalused. Kui ise neid üles ei leia, siis on teie võrguoperaatori teenindajad alati varmad teid selles aitama. iOS-iga on asi aga lihtsam. Selleks tuleb avada telefoni sätted (Settings), valida seal Accessibility alajaotus, millest omakorda klikkida Display & Text Size jaotusel ning sealt valida filtrite seast Grayscale. Tehtud! Erinevatel iOS-idel on sätete menüü veidi erinev, kuid üldiselt leiab vajaliku hallfiltri just Accessibility alt.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."