Kuidas oma iPhone’i aku tervist kontrollida?

#aku kestvus #iPhone
1 min lugemine

iPhone’id nagu mobiiltelefonid üldisemalt on nagu inimesed – vananedes muutuvad need aeglasemaks ning nende energia saab otsa üha kiiremini. Analoogiline protsess toimub ka iPhone’ide akudega, millede tervis aja jooksul nõrgeneb.

 

Viletsa akuga iPhone muutub aeglasemaks ja see võib ootamatult välja lülituda. Seepärast küsitakse kasutatud iPhone’ide müüjatelt tihti, milline on müüdava telefoni aku tervis, sest nii võib ostja aegsasti arvestada, kaua tal akuvahetuseni aega on või milline võib olla telefoni töökord üldisemas plaanis. Aku tervist väljendatakse protsentides selle originaaltäituvusest. Apple on muutnud selle näitaja leidmise kergeks juba alates iOS 11 süsteemiversioonist. Selleks pole vaja muud, kui minna telefoni sätetesse ning avada sealt aku (Battery) alajaotus ning avada Battery Health. Aku maksimaalne mahtuvus (Maximum Capacity) näitabki akut tervist. Kui aku tervis on langenud alla 80%, siis on oodata telefoni märkimisväärset aeglustumist, väga kehvade näitajate puhul aga annab telefon sealsamas teada, et soovitav oleks aku välja vahetada.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."