Kuidas oma fotosid iPhone’ist androidtelefoni saada?

#Android #fotod #google photos #iPhone
2 min lugemine

Iga kord, kui Samsung või mõni teine tootja tuleb välja oma uue ja väga hea nutitelefoniga, leidub mitmeid inimesi, kes otsustavad hüljata Apple’i haljendava õunaaia ning proovida vahelduseks kätt androidtelefoniga.

 

Kui aga infot sh ka fotosid on ühest iPhone’ist teise liigutada ülilihtne, siis suure hulga fotode tõstmine ühest süsteemist teise võib tunduda üsna tüütu ja energiat nõudva ettevõtmisena. Tegelikult on asi õnneks märgatavalt kergem. Taaskord tuleb appi üks Google’i suurepärastest rakendustest – Google Photos.

 

Kuidas siis liigutada pilte iPhone’ist androidtelefoni Google Photos abiga? Lihtsalt.

 

Installeeri oma iPhone’i Google Photos ja luba sellele ligipääs oma fotodele ning rakendus sünkroniseerib su fotod juba automaatselt. Siin pead sa aga silmas pidama mõningaid olulisi punkte. Kõigepealt tahad sa seda fotode ülekannet teha mugavalt ja soodsalt WiFi-võrgus, et sa datasiirde eest liigselt oma võrgumahtu ei kulutaks või selle eest raha maksma ei peaks. Samuti on oluline teada, et Google pakub tasuta võrguruumi vaid 15Gb ulatuses ja kui sul on pilte või videosid sellest rohkem, siis tuleb sul osta juurde ruumi oma võrgukettal ja maksta selle eest iga kuu. Summa on õnneks üsna tühine – 200Gb lisaruumi maksab vaid 2.99 eurot kuus. Lisaks pead sa teadma, millise kvaliteediga sa tahad oma fotosid Google Drive’is säilitada – originaalid võtavad ruumi märksa enam, kui Google’i enda poolt pakutavad kompaktsed variandid.

Kokkuvõtteks on raske ennustada, kas sa jääd peale iPhone’i kasutamist rahule ka oma uue androidtelefoniga, kuid ühte võib kindlasti lubada – Google Photos muudab fotode jagamise väljaspoole Apple’i enda ökosüsteemi märgatavalt lihtsamaks ja mugavamaks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."