Kuidas luua oma esimest TikTok videot?

#sotsiaalmeedia #tiktok
4 min lugemine

TikTok on ilmselt kõige popim ja kiiremini leviv sotsiaalmeedia platvorm – viimase 12 kuu jooksul ulatub selle kasutajate hulk ühe miljardi inimeseni.

Kui varem oli see peamiselt noorte mängumaa, siis karantiin ja sunnitud kodusolek on sinna tõmmanud ka juba keskikka jõudnud inimesi. Et ka Digitarga lugejate seas võivad olla mõned, kes pole julgenud või osanud populaarse keskkonnaga liituda, jagame neile mõningaid näpunäiteid, kuidas oma jõudehetked odavaks populaarsuseks konverteerida.

 

Sissejuhatuseks

Enamus kasutajaid veedavad umbes 75% ajast avalehel, kuhu TikToki algoritm koondab videod, mis võiksid tema arvates kasutajale meeldida. Mida rohkem aega TikTokis veeta ja videoid laikida, seda sobivamat valikut rakendus kasutajale pakub.

 

Sinu esimene video

TikTok pakub võimalust salvestada 15-sekundilise või 60-sekundilise videoid, kuid algajal soovitaks jääda siiski 15-sekundilise pikkuse juurde. 60-sekundilised tulevad hiljem, kui juba teatav osavus on saavutatud.

 

Salvestusvõimalused

Salvesturežiimi asudes avanevad sinu ees suurepärased võimalused oma videod mängulisemaks ja vaatamisväärsemaks muuta.

Kõigepealt võid sa vahetada filmimise ajal sujuvalt kaamerat st kasutada vaheldumisi nii esi- kui tagakaamerat.

Põnevaid efekte annab video kiiruse muutmine. Võimalik on muuta videot nii aeglasemaks kui ka kiiremaks. Kiiruste muutmine filmimise käigus annab naljakaid tulemusi.

Ilufilter kaotab kasutaja näost kortsud, kuid oma edevusest hoolimata tasub sellega ettevaatlik olla. Valge valguse juures muudab see kasutaja näo ebaloomulikuks ja isegi elutuks. Seetõttu tasub seda kasutada ainult äärmise vajaduse puhul.

Lisaks ilufiltrile pakub TikTok ka teisi filtreid nii kasutaja naha, arhitektuuri, maastiku, toidu jms jaoks. Filtreid omavahel kombineerides võid anda oma videole täiesti unikaalse välimuse.

Väga kasulik on ka taimer, mis võimaldab sul panna kaamera lindistama kas 3 või 10 sekundi pärast ning söösta seejärel ise kaamera ette taidlema.

 

Efektid

Erinevad efektid on need, mis TikToki videod tõeliselt vaatamisväärseteks teevad. Salvestusnupust vasakul on ikoon, millele klikkides avaneb lai efektide valik. Valides sealt näiteks rohelise ekraani, salvestab TikTok video ilma taustata, mille saad lisada juba hiljem. Samuti võid ennast näiteks kloonida. Efekte on mitmeid ning avastamisrõõmu jagub siin pikemaks ajaks. Klipis ei pea sa kasutama ühte efekti kogu klipi vältel, vaid võid neid klipi käigus vahetada. Samas ei maksa unustada, et liigne või seosetu efektide kasutamine võib klipi vaadatavusele halvasti mõjuda.

 

Heli

TikToki klippide juures on heli tegelikult vältimatu osa, kui soovid sellega mingitki populaarsust võita. Ekraani ülasosas olev Sounds ikoon avab helivaramu, mis on jagatud väga loogilistesse alamjaotustesse. Kui otsid sobivat heli mõne hetkel popi challenge’i jaoks, siis suure tõenäosusega leiad selle kas Trending või Featured alajaotusest. Mõistagi on aga põnevam leida päris oma klipi jaoks midagi põnevamat ja eristuvamat.

 

Tekst

Mahamängimise ajal saad oma videole lisada ka kleepse ja teksti. Samas on soovitav ka tekstiga piiri pidada ja kasutada vaid olukorras, kui ilma selleta lihtsalt ei saa. Teksti paigaldamine ise on väga lihtne – ekraani alaservas on tekstiikoon, sellele vajutades avaneb tekstiaken. Peale oma teksti sisestamist võid seda sõrmedega suuremaks või väiksemaks muuta ja leida sellele sobiv asukoht. Tekstiaknaid võib videos olla mitmeid.

 

Pealkiri

Klipi pealkirjaks ja kõigi oluliste hashtagide lisamiseks on sul kasutada täpselt 150 tähemärki. See tähendab, et pead seal olema nii napisõnaline kui vähegi suudad. Jälgi, et sa siin kirjavigu ei tee, sest peale klipi avaldamist sa enam kirjavigu parandada ei saa.

 

#hashtagid

Hashtagid on otsingusõnad, mis muudavad sinu videod leitavaks kõigi nende miljonite videote seast, mis TikTokis üleval on. Lisaks sinu enda mõeldud hashtagidele pakub TikTok välja ka endapoolseid. Nende seast tasub valida vähemalt oma TikToki karjääri alguses otsingusõnu, mille otsingute arv ei ulatu väga palju üle 11 000.

 

Esikaas

Eelviimase sammuna pead klipi kaadrite seast valima ühe, mis pisipildina jääks sinu video visiitkaardiks. Pilt võiks olla irriteeriv ja küsimusi tekitav, et inimestel tekiks huvi sellel klikkida ja videot lähemalt vaadata.

 

Sinu video on valmis!

Palju õnne, sinu esimene TikTok video on valmis. Võid selle postitada aga võid ka lihtsalt salvestada, et seda jagada näiteks mõne sobiva sündmuse puhul. Aga võid selle ka lihtsalt jätta oma telefoni mällu. Veel parem aga kui jagad seda ka oma teistes sotsiaalmeedia keskkondades, olgu selleks siis Facebook, Instagram või Twitter. Linki videole võid saata ka meili teel või SMS-ina.

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."