Kuidas iPhone’is fotosid peita?

#iPhone #pildid
2 min lugemine

Nutitelefonide tulekuga on maailma vallutanud tõeline pildistamisbuum, iga päev laetakse internetti üles miljoneid või isegi miljardeid fotosid. Suur osa tehtud fotodest aga jääb diskreetselt meie telefonidesse olgu siis piltide madala kvaliteedi, küsitava või lausa privaatse sisu tõttu.

 

Privaatse sisuga pildid võivad osutuda nendeks kõige hinnalisemateks ja magusamateks, kuid nagu nimigi ütleb, peavad need olema privaatsed. Sugugi harvad pole aga need olukorrad, kui me anname oma telefoni teisele inimesele, et näidata mingeid konkreetseid pilte. Sealt on aga kukesammu kaugusel olukord, kus uudishimulik inimene täiesti süüdimatult jääb meie pilte edasi lappama ning võib nii komistada just nendele piltidele, mis peaksid jääma võõraste silmade eest varjatuks.

Oma fotode peitmiseks on iPhone’i juba sisseehitatud ülimalt lihtne meetod. Pildi peitmiseks tuleb avada iPhone’i fotogalerii ning valida sealt foto või fotod, mida peita soovitakse. Seejärel tuleb vajutada telefoniekraani vasemas alanurgas asuvale jagamisikoonile ning avanenud aknast valida alajaotus ’Hide’. Nüüd on pildid üldisest galeriist jäljetult kadunud. Õnneks aga mitte jäädavalt. Kui endal tekib isu taas neid peidetud pilte vaadata, siis pole muud kui tuleb avada iPhone’i fotogalerii albumite alajaotus ning lapata selle nimekirja lõppu, kus on iseseisev kaust pealkirjaga ’Hidden’. Just seal ongi kõik need peidetud pildid. See kaust on meelega viidud avaekraanist piisavalt kaugele eraldatusse, et ükski uudishimulik nuuskija ei saaks öelda, et ta kogemata sellele kaustale sattus. Kui aga on soov pilte sealt albumist taas teiste sekka saada, siis tuleb algset peitmisprotsessi põhimõtteliselt korrata, ainult seekord tuleb valikutest klikkida ’Unihide’-il.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."