Kuidas iPhone’iga oma videokõnede helikvaliteeti tõsta?

#heli #videokõne
2 min lugemine

Kui veel meie vanemate jaoks tundus telefoni abil toimuv (või tegelikult üldse igasugune) videokõne üsna ulmeline, siis nüüd on see saanud harjumuspäraseks asjaks isegi algkoolilastele. Facetime, Skype, Teams, Zoom, Facebook Messengeri video – videokõne on saanud meie argipäeva lahutamatuks osaks.

 

Telefoni pildi- ja helikvaliteet on aastatega kasvanud hüppeliselt. Eriti suure võidukäigu on teinud siin läbi iPhone. Ometi saame ka ise teha ära ühte-teist telefoni videokõnede helikvaliteedi parandamiseks. Tegelikult on siin isegi kaks võimalust vastavalt kasutaja vajadustele.

 

Voice Isolation ehk kõnekvaliteet

 

Mida paremini meie kõne telefonis kõlab, seda selgem ja täpsem on kommunikatsioon. iOS 15-ga täiustas Apple oma telefonidega tehtavate videokõnede kõnekvaliteeti läbi Voice Isolation sätte. Voice isolation toob üldisest helistaustast esile just kõneleja hääle ning summutab edukalt taustamüra. Voice isolationi sisselülitamiseks alustage näiteks Facetime’is videokõnet ning sikutage ekraani paremast ülanurgast alla kontrollkeskuse ekraan. Selle ülanurgas on ikoon Mic Mode. Sellel klikates valige valikust Voice Isolation ja ongi asi kombes. Kõnekvaliteet peaks edaspidi olema parem peale Facetime’i ka Facebook Messengeris, Zoomis, Microsoft Teamsis ja Google Duos.

 

Wide Spectrum ehk taustahelid

 

Vahetevahel on aga oluline esile tõsta hoopis taustahääli. Näiteks mingil sündmusel, kontserdil või kasvõi looduses. Selleks on võimalik aktiveerida Wide Spectrum helisäte. Seda saab aktiveerida täpselt samamoodi nagu Voice Isolation sätet, tuleb lihtsalt Mic Mode ikoonilt valida just see valik.

Selliseks helikvaliteedi tõstmiseks on peale iPhone’i vaja veel kahte asja. Telefonis peaks olema vähemalt iOS 15 (Mac’is macOS 12 Monterey) ning A12 Bionic kiip. Seega saab kasutada iPhone alates XS ja SE (2020) mudelitest, vähemalt viienda põlvkonna iPad Pro’d, kolmanda generatsiooni iPad Air’i, kaheksanda põlvkonna iPadi või uuemat kui 2018. aasta MacBook’e.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."