The Boondocks on nimi, mida aina tihedamini kuuleb. Ilmselt seetõttu, et kutid pole enam 13 ja muusika tegemine tuleb aina paremini välja.

 

Bändi edukaimal lool on Spotify’s juba ligi miljon kuulamist, mis on indie rocki žanri puhul päris kenake saavutus. Hiljuti kolisid osad bändiliikmed tagasi oma sünnilinna Pärnusse. Kuidas bänd sellega toime tuleb?

Boondocks tähendab pärapõrgut 🙂 Miks selline nimi?

Kõlas hästi kõigepealt ja siis nägi hea välja ja siis alles vaatasime, mida see tähendab. Tundus kuidagi loogiline, sest me oleme Pärnust (naer). Vaatasime ikka pigem mingeid lahedaid sõnu lihtsalt. Eks see nii käib, eriti kui sa oled 13-aastane. See sügis saame üheteistkümneseks, aga nimi endiselt meeldib.

Mis mussi teete?

Hetkel teeme indie-rocki ja post-punki, aga oleme teinud igasugu erinevaid naljakaid žanreid. Põhimõtteliselt me teeme seda, mis me tahame teha. Aga jah, enamjaolt rokkbänd ja igasuguseid variatsioone sellest. Muutub iga albumiga natukene mingis suunas.

Kuidas bändil läheb?

Hästi läheb, suved on töised, ütleme nii. Esinemisi on ikka piisavalt. Eile tulime alles Prantsusmaalt tagasi, kus andsime ühel festivalil kolm kontserti. Tegusad oleme. Isegi, kui igapäevaselt ei esine või ei harjuta, siis telgitagustes on ikka kogu aeg mõtlemist ja toimetamist. Taustatööd on palju.

Mitu albumit teil on?

Neli tükki on hetkel. Töö käib.

Mis on senine suurim saavutus?

Esimesena tuleb kohe ette 2022. aasta kui võitsime Eesti muusikaauhindadel aasta rokkalbumi tiitli. See oli päris vägev ja südantsoojendav tunnustus.

Omaette saavutuseks peame seda, et me oleme kogu aeg tegutsenud tegelikult ainult enda jõududega. Meil ei ole kunagi olnud mingit välist inimest, kes meie asju ajaks. Et need asjad kuidagi juhtuvad meie enda orgaanilises tegemises. Meil ei ole mingit plaadifirmat või kedagi, kes meid kirjastaks.

Spotify’s on ühel lool ligi miljon kuulamist, mis on ka omaette saavutus.

Kus te elate?

Vahepeal elasime kõik Tallinnas, nüüd elavad kolm meist Pärnus.

Kus te siis proovi teete?

Proovi teeme peamiselt Tallinnas. Enam-vähem enne live’i saamegi Tallinnas kokku, teeme mõned proovid ja siis läheme kuskile üle Eesti mängima. Aga salvestame Pärnus. Kuidagi nii on läinud, et kuurordis salvestame ja Tallinnas harjutame.

Kas remote bändiproovi olete proovinud?

Pole otseselt vajadust olnud selleks. Salvestanud oleme küll remotely. Kui ma elasin Belgias, siis me tahtsime mingeid esimesi albumi lugusid juba tegelikult ära salvestada ja siis ma tegin seda enda elutoast Belgias. Saatsin meie trummarile järjest tracke ja tema juhendas, mida muuta ja uuesti sisse mängida. Põrgatasime seda vast umbes ühe nädalavahetuse ja tegelikult sai kaks lugu niimoodi salvestatud. On täiesti võimalik niimoodi üpris vahetult infot vahetada ja isegi erinevatest riikidest muusikat teha.

Pulli pärast Zoomi kaudu ei proovinud?

Isegi pandeemia ei sundinud meid proovi tegema läbi Zoomi. Pigem tegid kõik kodus mussi ja siis saatsid teistele. Selline egoistlik üksi proovi tegemine. Koosolekuid oleme küll pidanud, aga need lähevad ka mingi suva jäbisemiseks.

Mida te remote proovi tegemisest üldse teate?

Tegelikult me väga põhjalikult uurinud ei ole. Olen siin värskelt kuulnud, et on vaja arvutit püsiühendusega – see meil puudub. Serverit on vaja vist. Helikaart peab hea olema, vähemalt sul peab olema olemas helikaart. Näiteks mul ei ole isiklikku, et see on juba üks takistus. Mikrite ajamine oleks juba natuke keerulisem – kogu trummikomplekt tuleks ära mikerdada.

Ma arvan, et kui selle saaks tööle, siis kasutada oleks päris hea. Aga meile meeldib inimestega samas ruumis olla. Eriti see, kui me elame erinevates linnades, on see meile nagu üks moment, kus me saame kokku tulla ja ühes ruumis viibida. Jah, infot saab vahetada, aga need emotsioonid ja tunded ikkagi ei ole päris samad läbi interneti. Nalja saaks vähem.

Aga mis kasu teil internetist on?

Kogu see elu käib läbi interneti, olgem ausad. Ilma internetita ei reklaami ennast niivõrd lihtsalt. Palju kasu on. Ilma internetita oleks selles mõttes lahe ja agro tänapäeval, aga kindlasti see aitab meile palju rohkem kaasa – saame nii lihtsalt enda muusikat jagada ja kõiki enda toimetusi näidata. Ja inimesed saavad meile kirjutada. Me saame jälle vastu kirjutada. Omavahel saame infot jagada. Internet annab meile võimaluse olla globaalne bänd.

Kui kellelgi tekkis remote bändiproovi tegemise vastu huvi, siis proovige julgesti – ega see nüüd nii keeruline ka pole. Selle jaoks on küll vaja alla laadida eraldi tarkvara, päris Teamsist või Zoomist ei piisa. Üks võimalikest lahendustest on näiteks Jamulus, mille seadistamise ja kasutamise õpetusi leiab Youtubest.

The Boondocksi tegemistega saab aga hoida ennast kursis siin:

https://theboondocksband.com/

https://www.instagram.com/theboongram/

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.