Kas Spotify kurnab sinu iPhone’i akut? Siin on lahendus!

#aku kestvus #iPhone #spotify
2 min lugemine

iPhone’i akud on tuntud oma hea vastupidavusega. Tegelikult isegi sedavõrd, et uue 13 mudeliseeria üheks parimaks omaduseks on spetsialistid pidanud just aku vastupidavust. Paraku ei pruugi Spotify kasutajad sellega viimasel ajal eriti nõus olla.

 

Osad Spotify kasutajad, kelle telefonides on iOS 14.8 või iOS15 võivad kannatada telefoniaku ebaloomulikult kiire tühjenemise all. Täpsemalt siis võib umbes tunnipikkuse Spotify kasutamise järel tühjeneda aku kuni 30%. Seda probleemi on tunnistanud ka Spotify ise. Seni, kuni suurfirmad asja omavahel arutavad ja probleemi lahendada püüavad, võib kasutaja aga probleemi lahendamise enda kätte võtta.

Midagi keerulist siin pole. Esimese asjana peab välja lülitama rakenduse automaatse taustavärskenduse. Selleks tuleb minna telefoni sätetesse, sealt valida General ja seejärel Backround App Refresh ja sealt deaktiveerida Spotify. Kui aga aku tühjeneb ka peale seda ebaloomulikult kiiresti, siis ei jää üle muud, kui rakendus telefonist eemaldada ning seejärel taas telefoni alla laadida. Kui ka see ei aita, siis ei jää üle muud, kui oodata, et Spotify oma rakendusele värskenduse välja toob. Selleks pead sa lihtsalt piisavalt tihedalt kontrollima värskenduse saabumist. Seniks aga pead sa ilmselt kodust välja minnes akupanga kaasa võtma.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."