Hiljuti avastatud SIM-kaartide turvanõrkust ei saa Telia võrgus ära kasutada

#Aigar Käis #SIMjacker #turvanõrkus
1 min lugemine

Eelmisel nädalal maailma erinevates meediakanalites avalikustatud SIM-kaartide turvanõrkust ehk SIMJackerit ei ole võimalik Telia võrgus ära kasutada, kinnitab Telia Eesti turvavaldkonna juht Aigar Käis.

 

Käis märkis, et Telia eelkäija EMT andis seda tüüpi SIM-kaarte välja umbes 15 aastat tagasi ehk vahemikus 2003-2005. Peale 2005. aastat pole aga kõnealuseid SIM-e kasutatud ning tänaseks on valdav osa nendest kaartidest ka klientide poolt uuemate vastu välja vahetatud. Näiteks kõik 3G ja 4G SIM-kaardid on juba uuemad.

“Samuti ei puuduta see teema e-SIM-i ega ka Mobiil-ID toega SIM-kaarte. Kahtluse korral võib kontrollida oma SIM-kaardi seerianumbrit, kus Telia poolt kasutatavate SIM-ide puhul tähistavad seerianumbris kohad 8, 9 ja 10 aastaarvu, millal SIM on välja antud. Näiteks: 8737201(018)080427289, kus siis sulgudes on viide aastale,” selgitas Käis.

Tema sõnul on SIMJacker haavatavuseks tituleeritud turvanõrkus probleemiks pigem sellistes regioonides, kus on SIM-kaardile loodud funktsionaalsus näiteks pankadega suhtlemiseks või lisateenuste kasutamiseks. Eriti populaarne on see Aafrika ja Lõuna-Ameerika riikides.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.