HBO hittsari „Viimased meie hulgast“ viib vaataja põnevale teekonnale

#hbo #telia tv #Viimased meie hulgast
3 min lugemine

Jaanuari lõpus sai HBO-s hoo sisse kauaoodatud ulmesari „Viimased meie hulgast“ („The Last of Us“), mis on nii kriitikutelt kui ka tavavaatajatelt palju kiidusõnu saanud.

 

Kui pealkiri kõlab mõnele tuttavalt, siis seda põhjusega – seriaal põhineb populaarsel samanimelisel videomängul, mida on maailmas müüdud üle kümne miljoni eksemplari.

Seega ei ole sugugi üllatav, et ka sari on osutunud ülimalt menukaks ja püstitanud HBO vaatajarekordeid. Nimelt vaatas sarja pilootosa 4,7 miljonit inimest, mis on HBO sarjade avaosade arvestuses läbi aegade teine tulemus. „Viimased meie hulgast“ teise osa vaatajate hulk kasvas aga 5,7 miljoni silmapaarini ning nii suurt vaatajate kasvu pole esimese ja teise osa võrdluses olnud ühelgi teisel HBO sarjal.

Kuigi suur osa sarja vaatajatest on ilmselt ka videomängu fännid, siis meelitab seriaal märgataval hulgal ligi neidki, kes mängust suur midagi arvata ei oska. Ja polegi vaja arvata, sest sarja mõistmiseks ja hindamiseks on mänguga kursis olemine täiesti teisejärguline, kuna lugu on ekraanil põnevalt, arusaadavalt ja meisterlikult edasi antud.

Miks on sari nii populaarne?

„Viimased meie hulgast“ lööb esiteks laineid muidugi haarava sisu tõttu. Sarja tegevus toimub postapokalüptilises maailmas, mida on 20 aastat räsinud ohtlik seenviirus. Meile tuttav maailm on hävinenud, paljud on surnud ja/või nakatunud ning ellujäänud peavad oma elu nimel endiselt võitlema.

Sarja keskmes on Joel, kes saab ülesande transportida nakkuse vastu immuunne tüdruk Ellie läbi USA, ent teekond osutub üsnagi keeruliseks. Ühesõnaga – kõlab nagu sisu, kus tegevust ja üllatusi jagub ning igav ei hakka.

Kõik teavad aga, et ainuüksi põnevast teemast ei piisa, et sari vaatajaid köidaks ja kõrgeid reitinguid saaks. Vaja on ka head teostust ja sellega on kõnealuse sarja loojad edukalt hakkama saanud. Siinkohal võib rääkida nii sarja professionaalsest produktsioonist, julgest loojutustusest, köitvast pildikeelest kui ka suurepärasest näitlejatööst.

Mainimist väärib ka fakt, et tegemist on ühe läbi aegade kalleima teleseriaaliga, mille eelarve ulatus hinnanguliselt 100 miljoni dollarini. Sellise eelarvega ei saagi produktsiooni kvaliteedi osas endale eksimusi lubada.

Näitlejatest teevad sarja peaosades kaasa Pedro Pascal ja Bella Ramsey, kelle rollisoorituste kohta võib vaid kiidusõnu jagada. Nad toovad karakterid ekraanil väga usutavalt ellu ning sama võib öelda ka kaasnäitlejate kohta. Teiste seas mängivad ekraniseeringus näiteks Gabriel Luna, Merle Dandridge, Nico Parker, Murray Bartlett, Nick Offerman, Jeffrey Pierce ja Eesti juurtega Anna Torv.

Tõetruude tegelaste kõrval hakkab silma ka tegevuspaikade ehedus ja kõhedus, sest hävinenud maailma realistlikul kujutamisel on detailidele suurt rõhku pandud.

Olgugi et sarja üheksast osast koosnev esimene hooaeg jõuab lõpusirgele alles märtsis, on juba teatatud, et Craig Mazini loodud seriaal saab ka teise hooaja. Täpsemat infot pole veel aga uue hooaja kohta jagatud.

Sarja „Viimased meie hulgast“ näeb Telia TV HBO keskkonnas.

 

Uudises kasutatud fotod: HBO