„Gucci tragöödia“ – moekas mõrvalugu meelelahutuslikus võtmes

#House of Gucci #Inspira #telia tv
3 min lugemine

Telia TV sisuteenuses Inspira + saab praegu näha 2021. aasta lõpu menukat filmi „Gucci tragöödia“ („House of Gucci“), mis – nagu nimestki aimata võib – räägib kuulsa Gucci moemaja loo.

 

Luksus, stiil, elegantsus, rikkus, eksklusiivsus – need ja mitmed teised sõnad tulevad ilmselt paljudel seoses Gucciga pähe. Vähem teatakse aga sellest, mis jääb tuntud brändinime taha ehk siis perekonnasisestest keerulistest suhetest, haaravast võimuvõitlusest ja pingelisest reetmisest. Ridley Scotti film just seda poolt vaatajatele tutvustabki.

Linateos ei ole ajalootund ega räägi sellest, kuidas Guccio Gucci omal ajal moemajale alguse pani. Oscarile nomineeritud filmi peategelased on hoopis Guccio lapselaps Maurizio Gucci ja tema abikaasa Patrizia Reggiani, kes oma mehe tapmiseks 1995. aastal palgamõrvari palkas.

Sajaprotsendilise tõena ei saa filmi muidugi võtta, sest kuigi sündmused on päriselt toimunud, on neid vürtsitatud meelelahutuslike elementidega, et lugu oleks kandvam. Ja kandev ta tõesti on.

Olgugi et film on üsna pikk – 2 tundi ja 31 minutit, siis selle vaatamise ajal igav ei hakka. Lugu jookseb sujuvalt ja tempo on mõnusalt vahelduv, produktsioon on mõistagi professionaalne ning silmailu pakuvad nii võttepaigad kui ka stilistika tiimi poolt loodu.

Filmis teeb kaasa tugev näitlejate ansambel

Eelkõige saab aga filmi puhul kiita näitlejate valikut. Patrizia Reggiani rollis teeb meeldejääva soorituse Lady Gaga, kes on end viimasel ajal kinoekraanil pidevalt tõestanud. Lauljast näitleja tegi rolli jaoks ka põhjaliku eeltöö – näiteks on ta intervjuudes öelnud, et rääkis üheksa kuud aktsendiga, et see endale sisse harjutada ja oma karakter tänu sellele tõetruumaks teha.

Patrizia abikaasa Maurizio rollis särab aga Adam Driver ning Gucci perekonnaliikmeid kehastavad ka näiteks Al Pacino (Aldo Gucci) ja Jared Leto (Paolo Gucci). Ka neile võib vaid kiidusõnu jagada, aga kui sellised nimed koos on, siis ega midagi vähemat saakski oodata.

Olgu aga ka öeldud, et kuigi filmi vaatajad ekraniseeringu küllaltki hästi vastu võtsid, siis Gucci järeltulijatel oli filmitegijatele nii mõndagi krõbedat öelda. Esiteks väidab perekond, et filmitegijad ei küsinud neilt linateose osas nõu ning samuti on nende sõnul näitlejate valik ebaõnnestunud.

Muu seas on järeltulijad ka öelnud, et Guccisid kujutatakse filmis valesti. Näiteks on Aldo Gucci nende sõnul väga koledaks meheks tehtud ning Paolo Gucci on ekraanil täiesti maitsetuks inimeseks tehtud.

Aga nagu öeldud, siis tegemist ei olegi dokumentaaliga ja natuke loomevabadust on filmitegijatele ju ikka lubatud. Ja eks tegelikult oma silm on ikka kuningas – Inspira + keskkonnas saab üle vaadata, kas Aldo ja Paolo on siis tõesti nii koledaks tehtud.

Telia TV kliendid saavad filmi vaadata SIIN.