Vaatamissoovitus: musta huumoriga vürtsitatud „Valge lootos“

#hbo #telia tv #Valge lootos
3 min lugemine

Jaanuaris jagati Los Angeleses Kuldgloobuseid ning galal pälvisisd auhindu ka mitmed HBO sarjad, mida Telia TV keskkonnast näha saab. Üks neist on parimaks lühisarjaks valitud „Valge lootos“ („The White Lotus“).

 

Seni kahest hooajast koosnev sari viib vaatajad luksuslikesse kuurortidesse – esimesel hooajal Hawaiile ja teises Sitsiiliasse. Mõlema hooaja keskmes on rikkurid, kes raha pärast absoluutselt muret tundma ei pea ning kelle priiskavate elustiilide kohta vaatajatele aina tumedamaid tahke avatakse.

Saladusi omavad aga ka hotellitöötajad, kes majutuskohas peatuvate külaliste üle salaja naerda armastavad. Nii kerkivadki idülliliste vaadete ja kaunite asukohtade kõrval esile tumedad teemad nagu näiteks narko-, alko- ja seksisõltuvus, rassism, homofoobia jne.

Sotsiaalseks satiiriks nimetatud sari on hoogne, kaasahaarav ja nutikalt kirjutatud. Mõttevahetused on tabavad, teemad ajakohased ja karakterid läbimõeldud – sarja autor Mike White on ekraniseeringuga igal juhul head tööd teinud.

Nii esimene kui ka teine hooaeg järgivad teatud mõttes samasugust ülesehitust, ent on samas piisavalt eriilmelised, et vaatajate huvi ei kaoks. Ja olgugi, et üllatusi jagub mõlemasse hooaega, on tegelikkuses teine hooaeg isegi vaat et parem kui esimene.

Lisaks sisule ja ülesehitusele saab kiidusõnu muidugi jagada ka näitlejatele, keda kahe hooaja peale paras ports kokku tuleb. Ainsana teeb mõlemas hooajas kaasa Jennifer Coolidge, kes oma rolli eest äsja ka parima naiskõrvalosa Kuldgloobuse sai. Teised tegelased ja seega ka näitlejad on aga uues hooajas vahetunud, mis toob omakorda sarjale värske hingamise.

Sari on kiirelt osutunud väga menukaks ning pakkunud šokeeritud fännidele palju kõneainet. Vaatajatel on nähtu kohta ka mitmeid erinevaid teooriaid – näiteks sotsiaalmeedia platvormil TikTok on ringlema läinud ka hüpotees, mille kohaselt keskendub sari kristliku õpetuse seitsmele surmapatule, tuues esimeses kahes hooajas fookusesse eelkõige ahnuse ja iha.

Olgugi, et surmapattudega võib seriaalis paralleele märgata küll, on see tõenäoliselt siiski juhuslik, sest – vähemalt seni – pole Mike White öelnud, et sarja puhul kristlikest õpetustest lähtuks. Küll aga on ta öelnud, et tahab järgmises hooajas keskenduda spirituaalsuse ja usu teemadele. Võttepaigana on ta kaalunud näiteks Aasiat, ent ka selle kohta pole veel ametlikku kinnitust jagatud.

Nii et jah – sari saab ka kolmanda hooaja. Millal uued osad ilmuvad, pole veel avaldatud, kuid see annabki piisavalt aega, et end kahe esimese hooajaga kurssi viia.

Sarja „Valge lootos“ saab vaadata Telia TV HBO keskkonnas.