Google’i otsing sai lõpuks tumeda režiimi

#google #otsingumootor
2 min lugemine

Google on lõpuks välja toomas võimalust desktop-versioonis kasutada otsingut tumedana (dark mode).

 

Paljudele ei meeldi ere valgus ja viimastel aastatel on dark mode jõudnud pea kõikide enim kasutatud äppideni. Google’i otsingu saab tumedaks keerata, minnes seadetesse ja otsides üles Appearance (väljanägemine) valiku. Sealt saad valida heleda, tumeda ja seadme vaikimisi eelistuse vahel – kui operatsioonisüsteem on samuti must, siis vaikimisi muutub ka Google’i otsing tumedaks. Kui valikut ei paista, siis tuleb veel natuke oodata, Google toob tumeda versiooni välja järk-järgult lähinädalate jooksul.

Google on kasutajaid tumeda versiooniga õrritanud juba mõnda aega. See oli testimises juba veebruaris, kui valitud kasutajad said seda proovida, kuid testimisele järgnes vaikus. Nüüd on tegu siiski ametliku väljalaskega.

Võimalus näha otsingutulemusi tumedal taustal oli olemas juba varasemalt, kui võis kasutada brauseri pluginaid, tumedates toonides themes’e või alternatiivseid brausereid nagu DuckDuckGo, kirjutab The Verge. Paljudel Google’i Androidi ja iOS-äppidel on olnud tume režiim valikus juba mõnda aega.

Kuid Google’i ametlik tume režiim teeb elu palju lihtsamaks, kui nö ümber-nurga variantidele toetumine. Enam ei pea installeerima brauseri laiendusi või harjuma mõne teise brauseriga. Lisaks peaks edaspidi mõnda uude seadmesse sisse logides, olema tume režiim automaatselt aktiveeritud. Kuigi tegu pole suure hüppega tehnoloogiamaailmas, siis natuke kvaliteetsemaks ja mugavamaks on netis surfamine saanud kindlasti – hurraa!

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."