Google Chrome’i uuendus pikendab sülearvuti akukestvust kuni kaks tundi

#google chrome
2 min lugemine

Kõige populaarsem brauser Chrome on tuntud ka kui kõige suurem ressursi röövel.

 

Seda eriti siis, kui lahti on mitu vahekaarti ehk tabi, mida pigem kipub olema. Ilmselt on kasutajate nurinat kuulda võetud ja Google on lubanud uues Chrome versioonis 86 vähendada energiatarbimist, sulgedes ebavajalikke JavaScripti taimereid ja trackereid kui tab pole avatud. Nagu näiteks selline, mis jälgib, kuhu oli lehekülg skrollitud, töötades taustal. Kui Google selle asja õigesti teeb, siis on võita palju.

Testide järgi olevat Google säästnud kaks tundi akukestvust.

Test tehti 36 taustal avatud vahekaardiga ja ühe vahekaardiga, mis oli avatud ekraanile. Muidugi on need ekstreemsed olud, aga siiski mitte kaugel sellest, mis paljudel igapäevaselt ette tuleb. Võit polnud nii suur, kui mängiti juutuubi videot, kuid siiski saadi 36 minutit akuaeg lisaks. Hetkel on Chrome 86 veel töös, kuid saab olema kättesaadav kõigile arvutitele ja mobiilsetele seadmetele. Kui see ükskord kõigi kasutajateni jõuab, siis on vähemalt millegi üle rõõmustada. Chrome kui ressursiröövel on olnud üks enimlevinud kaebusi brauseri suunas. Apple’i ja Microsofti brauserid on ennast korduvalt tõestanud Chrome’st parematena. Isegi Google’i enda test näitab Safari edumaad kiiruses, kirjutab Engadget. Kes on Chrome’i pealt Safarile üle läinud, on kirjeldanud viimast kui kiiremat ja säästlikumat brauserit. Siiski on ka arvutid muutunud võimsamaks ja peale uuendust pole vahe ilmselt nii suur, et panna inimesi massiliselt brauserit vahetama, lubades jääda kindlaks oma eelistustele, isegi, kui see pole kõige mõistlikum valik.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."