Galaxy Tab S9 Ultra – Samsungi kõige võimsam tahvelarvuti

#Galaxy Tab S9 Ultra #samsung #tahvelarvuti
5 min lugemine

Galaxy Tab S9 Ultra on Samsungi kõige võimsam ja kiirem tahvelarvuti. Oma olemuselt on see möödunud aastal ilmunud Tab S8 Ultra järeltulija ja esmapilgul ongi väliselt kahte eri mudelit teineteisest keeruline eristada. 

 

See ei muuda aga seda, et Ultra näol on valmis saadud vinge seade, mida võib teatud juhtudel kasutada ka sülearvuti asendajana. Seda võimaldab nii ekraani suurus kui protsessori arvutusvõimsus. Olgugi, et mõningaid piiranguid seab siin Android kui tarkvaraplatvorm. Kui aga võtta Ultrat puhtalt kui tahvlit, siis on see omas klassis kindlasti üks parimaid. 

 

Esmamulje 

Tavaliselt on tahvelarvutite ekraani suurus umbes 10 tolli. Ultral on see aga tervelt 14,6 tolline ja midagi ei ole teha, see jääb silma. Esialgu tundub Tab S9 Ultra seega oma mõõtmetelt hiiglaslik ja kätte võttes lausa ebamugav. Tahvli kohta on see lihtsalt niivõrd harjumatult suur. 

Mõne aja möödudes aga olukord normaliseerub ja tekib mõningane harjumus. Ehk kokkuvõttes ei ole asi päevakese möödudes enam üldse nii hull. Veel päevake edasi ja olukord on veelgi parem, ehk masin hakkab aja möödudes aina rohkem meeldima. Selleks on loodud ka kõik eeldused.

Ekraan on kvaliteetne, kuid seade ise jällegi väga õhuke. Lisaks on ekraani ümbritsevad servad minimaalsed ja kasutatud on ka väga kvaliteetseid materjale. Täpsemalt harjatud matti metalli ja klaasi. Laitmatu on ka koostöökvaliteet. Seega on tahvlit kätte võttes iga kord pisut eriline tunne. 

 

Ekraan ja tehnika 

Nagu juba öeldud, on tahvlil 14,6 tolline ekraan. See kasutab AMOLED tehnoloogiat ja on resolutsiooniga 2 960 x 1 848 pikslit. Nagu tänapäeval kombeks, on toetatud kuni 120Hz värskendussagedus. Seetõttu ekraanile kvaliteedi osas etteheiteid teha ei saa.  AMOLED-i 16,7 miljonit värvi on silmale ilusad vaadata ning ekraani valgusoludega kohanduv eredus suudab viisakat pilti pakkuda ka õues päikese käes.  

Huvitaval kombel on ekraani ülaservas aga sarnaselt eelmise aasta mudeliga alles väike „kulm“, mis peidab endas eesmisi kaameraid. See ei ole kõige elegantsem lahendus, kuid õnneks sellega harjub. 

Positiivsema poole pealt harjub ka neljas nurgas paiknevate kõlarite mõnusa heli ja pika aku vastupidavusega. Suurest 11200 mAh akust jätkub mitmeks päevaks ja tavakasutuse juures seega väga tihti laadija järele haarama ei pea. Kirjade järgi peaks videot saama ühte jutti mängida ca 10 tundi. 

Kui aga aku tühjaks saab, kulub selle uuesti täitmiseks ca 2 tundi. Nagu ikka, ei ole karbis kaasas laadija adapterit, vaid ainult juhe ja mingil põhjusel on see erinevalt tahvlist, mis on must, hoopis valget värvi. Samas aga on see juhe väga pikk. 

Tehnika poole pealt leiab seadmelt veel ekraanialuse sõrmejälelugeja, 5G võimekuse ning hetke võimsaima Snapdragon 8 Gen 2 kiibistiku. Põhimälu on tervelt 12GB, salvestusruumi aga 256GB. Olemas on ka mälukaardi lisamise võimalus. 

S-pen  

Samsung pakub ühena vähestest tootjatest oma erinevatele tippseadmetele puutepulga ehk S-pen tuge ning erandiks ei ole siin ka Tab S9 Ultra. Antud juhul on puutepliiats kohe komplektis kaasas. 

Samas aga ei ole tahvli sees selle jaoks eraldi pesa, vaid see kinnitub magnetiga ekraani tagumisele küljele. Seeläbi toimub juhtmevabalt ka pen-i laadimine. Kuigi ekraan on väga suur ja näpu jaoks justkui ruumi jagub, on mõnesid toiminguid puutepulgaga ikkagi mugavam teha. Võib isegi öelda, et kui olla sellega harjunud, kasutad seda automaatselt.

Lisaks saab styluse abil veel seadet kaugelt juhtida. Näiteks käivitada kaamera, teha ekraanilt väljalõikeid, sinna kirjutada jne.  

Õnneks on puutepulk ka veekindel. Ehk kokkuvõttes on sellest abi ja võib öelda, et hea, et see lisatud on. Kuigi kahjuks kummitab kuklas alati tunne, et stylus läheb kogemata kaotsi, kuna selle säilitamiseks pole eraldi pesa. 

Kasutamine ja tarkvara 

Tarkvara poolelt on kasutusel Android 13, mis on omakorda Samsungi One UI 5.1 kastmes. Tänu viimistletud tarkvarale ja võimasale riistvarale on Ultra kasutamine vägagi mõnus.

Väga kvaliteetne ekraan ja palju arvutusvõimsust tagavad selle, et kõik juhtub koheselt. Seda isegi siis, kui kasutada mitut rakendust korraga. See on muide väga lihtne, kuna ekraani alaosas on rakenduste kiirvalik. Selle abil saab juba avatud programmi kõrvale lohistada järgmise ja seejärel soovi korral veel kolmandagi. Või siis kasutada erinevaid rakendusi teineteise peal. 

Huvitava omadusena saab veel muuta tahvelarvuti sülearvuti lisaekraaniks. Ja seda ilma juhtmeta. Nii Windowsi kui Android tarkvaras on vastav valik olemas ja see tegelikult ka toimib. Seega saab näiteks kaugtööd tehes kergelt oma sülearvuti ekraani tahvli abil laiendada. 

Kaameraid on aga kaks. 13MP põhikaamera ja seda toetav 8MP lainurk. Pildistamisel reguleerib sätteid loomulikult automaatika ning olemas on ka öörežiim. Suurematele huvilistele on aga saadaval ka Pro mode, et kõike käsitsi muuta. 

Piltide kvaliteedi kohta võiks öelda, et kuigi need ei ole võrreldavad näiteks S23 Ultra omadega, on tulemus siiski üle keskmise hea. Ehk pildid saab tehtud ja neid on suurelt ekraanilt hiljem mõnus vaadata. Küll aga on pildistamine kui protsess niivõrd suure seadmega kummalisevõitu kogemus. 

 

Kokkuvõtteks 

Kokkuvõtteks on Samsung Galaxy Tab S9 Ultra selgelt Premium klassi tahvelarvuti. Suur, ilus, võimas ja eriline.  

Selle tagavad hetke kiireim protsessor, kvaliteetne metallist korpus ja imeline ekraan. Seega vähemalt Androidi maailmas on tegemist hetke parima saadaoleva seadmega. 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi