FILMIÜLEVAADE. Superintellekt / Superintelligence

#Filmiülevaade #Sisuleidja #Superintellekt #telia tv
2 min lugemine

See tänapäevast olustikku kirjeldav film harutab meie ees lahti loo sellest, mis juhtub siis, kui tehisintellekt otsustab enne kaose korraldamist testida inimkonna oskuseid kõige keerulisema valikuga – kas päästa maailm või oma armastatu.

 

Vahelduseks tumedate varjudega draamadele, on selle kaasahaarava teose näol tegu komöödiaga.

Carol (osas Melissa McCarthy) on täiesti tavaline inimene. Naine elab oma igapäevast elu, mis on täidetud murede ja rõõmudega, ning oma lähedastega jagab ta seda kõike interneti ja nutitelefoni vahendusel, nagu miljonid teised inimesed. Ometi saab just temast maailma üks kõige tähtsamaid persoone.

Caroli parim sõber, kellega iga päev üle videokõnede suheldakse, on Dennis (osas Brian Thyree Henry). Mees töötab Microsoftis ja mängib seetõttu olulist rolli selle juures, kuidas võib välja kujuneda „viimne päev“ meie koduplaneedil.

Kuna lisaks luust ja lihast inimeste on filmis üks kandvaid rolle just tehisintellektil ehk AI-l (artificial intelligence), tasub sellele juba teose alguses tähelepanu pöörata. Seda enam, et filmi lõpus avaldab AI saladuse, kui etteaimatavad me tegelikult inimestena oleme ning miks inimkonna „peakangelasteks“ just Carol ja Dennis valiti.

Peale üht peale ebaõnnestunud tööintervjuud saab Carol müstilise kõne, millest saab alguse korralik segadus ja kaos. Kui telefonis kuuldud hääl jätkab naisega suhtlemist ka läbi teleri ja rösteri, kahtlustab Carol, et on viimsegi mõistuse kaotanud. Peagi saab aga peategelane aru, et edaspidi saadab teda kõikjal kutsumata kõrgtehnoloogiline kaaslane, kellel pole Maa asukatele jagada just kõige rõõmsamaid uudiseid.

Küll on otsustanud AI anda inimkonnale võimaluse end ise päästa ning kandev roll on selle juures just Carolil, kes peab superintellektile tõestama inimkonna keerukat kuid samas tundlikku loomust.

Film sobib mõnusaks õhtuviiteks olenemata sellest, kas vaatad seda üksi, perega või kallimaga. See on täidetud pideva naeruga ja Caroli kaudu avastame, kui palju on saatusel seost meie endiga.

Senikaua, kuni kinosaalid on suletud, avaneb hea võimalus nautida kinos käimist kodust. Superintellekt / Superintelligence on tellitav Telia TV Sisuleidjas.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.