FILMIÜLEVAADE. Tume vesi / Dark Waters – inimesed kui katsejänesed

#Filmiülevaade #Telia TV Sisuleidja #Tume vesi
3 min lugemine

Mis tunne on sõdida suure korporatsiooni vastu, mis on inimeste peal testinud teadlikult keemilisi elemente juba aastakümneid? Loo teeb eriti vürtsikaks fakt, et vandeadvokaat astub sõtta kohas, kus ta siiani on olnud alati kaitsja rollis.

 

Tõsielu ainetel põhinev Tume vesi / Dark Waters viib meid endaga kaasa enam kui 20 aasta kestnud ning siiani kestvate kohtuvaidluste keskele. Kuidas see kõik algas ja kuhu on see välja jõudnud, saame teada järgneva 126 minut jooksul. Lugu on sedavõrd põnev, et sellele kaasa elades on oht kaotada ajataju.

Näitleja Mark Ruffalo, kes on paljudele tuttav märulist „Hulk“, tõmbab sedakorda selga ülikonna ja näitab meile maailma, mis toimub advokaatide büroode tumedates arhiivi tagatubades.

Ruffalo kehastab filmis advokaat Rob Bilott’ii, kellest sai hetkega tööstuskontserni DuPont de Nemours Inc suurim vaenlane. Mees, kes istus varem ettevõtte juhtidega koos ning rüüpas õhtusöökidel klientide poolt kinni makstud kalleid šampanjasid, asub hoopis võitlema senise tööandja vastu. Kindlasti küsite, et miks ja kuidas see juhtuda sai? Mis paneb inimest tegema sellist kannapööret ja seab ohtu oma kogu senise karjääri?

Loomulikult mängib kõige selle juures kandvat rolli inimese kõige tundlikum kehaosa ehk süda. Rob Bilott’i südametunnistusele tuleb koputama tema vanaema kooliaegne tuttav, kes kannab kaenla all suurt kasti asitõendeid, mida keemiatööstuskontsern ei soovi kunagi avalikkuse ette tuua.

Farmer Wilbur Tennant (osas Bill Camp) palub uurida asjaolu, et pärast seda, kui suurfirma prügila koliti tema maa kõrvale, on see mehele läinud maksma tema lehmakasvanduse. Samuti täheldab ta, et alles jäänud koduloomad käituvad eriskummaliselt ning väga agressiivselt. Justkui oleks nad kurjast vaevatud.

Kuigi algselt ei võta Ruffalo mängitav karakter farmerit tõsiselt, muudab ta peagi meelt. Tehes vanale kodukandile tiiru peale ja nähes farmeri tagahoovis surnuaeda, kuhu on maetud ligi paarsada lehma, murdub midagi ta sees ja alguse saabki üks lõputu kohtusaaga.

Mida sügavamale advokaat dokumentides kaevub, seda süngemaks muutub pilt ja üha enam avanevad tööstushiiu valgust kartvad teod, mis ulatuvad kümnete aastate taha.

Nii leiab Rob’i naine Sarah Barlage Bilott (osas Anne Hathaway) mehe keset hilisõhtut laiali lammutamas kappi, kus paiknevad pere pannid ning potid. Küsides, mis mehe nii hullunult käituma paneb, saab ka naine teada šokeeriva tõe, mille vastu koos võitlema hakatakse.

Igal lahingul on oma hind – mis on selle loo karikaks, saate teada kui sätite end mugavalt teleri ette ja otsides Telia Siseuleidjast üles teose nimega „Tume Vesi“.

 

Kati sulest sünnivad Digitarka filmiülevaated, millele saab kaasa elada Telia TV erinevate keskkondade nagu Sisuleidja, HBO jt vahendusel.