5 kerget ja nutikat brauserit Windowsi jaoks

#brauser #Veebibrauser #Windows
3 min lugemine

Kas teie veebilehitseja on muutunud kunagisest särtsakast noorukist aeglaseks ja ressurssinõudvaks ätiks? Minu arvutis igatahes neelab Google Chrome rohkem ressurssi, kui kõik teised programmed kokku. Kuigi osaliselt on selles süüdi see, et hoian pidevalt avatuna paarikümmet säkki, siis pole ka Google siin päris puhas poiss.

 

Kui vanasti oli Chrome selleks alternatiiviks, mis meid kiviaegse Internet Exploreri käest päästis, siis tänaseks on saadaval terve seljatäis erinevaid veebilehitsejaid, mis omakorda Chrome’I häbisse jätavad. Allpool pakume välja 5 alternatiivi, mis peaksid internetis surfamise tegema palju kiiremaks ja meeldivamaks.

 

Comodo IceDragon

 

Comodo on tuntud ja tunnustatud firma, mis valmistab turvalahendusi internet jaoks. Seega pole nende veebilehitseja mitte ainult kiire, vaid ka turvaline. Välimuselt on IceDragon identne Firefoxiga, niiet sellelt üleminek IceDragoni peale peaks olema täiesti valutu, sest kasutada saab kõiki Firefoxi jaoks loodud laiendusi. Veebilehitseja kasutab Comodo DNS-servereid, et hoida veebikülastus võimalikult turvalisena. IceDragon ‘jookseb’ enda loodud virtuaalses konteineris, mis hoiab veebilehitsejas toimuvad protsessid lahus süsteemi failidest. Samuti jälgib IceDragon külastatavaid veebilehti ning hoiatab võimalike ohtude eest. Comodo IceDragoni saab alla tõmmata SIIT.

 

Vivaldi

 

Vivaldi on üks uuemaid Chrome’i mootoril põhinevaid veebilehitsejaid. Vivaldi eeliseks on selle konfigureeritavus. Nii saab Vivaldi kasutajaliidest muuta täpselt enda vajadustele vastavaks. Ühe Vivaldi säki alla saab näiteks koondada mitu erinevat avatud akent. Samuti on enimkasutatavate säkkide jaoks mugav paneelisüsteem. Lisaks on brauserisse sisseehitatud mitmeid kasulikke töövahendeid. Et Vivaldi on ehitatud Google Chrome mootorile, siis saab siin kasutada kõiki Chrome’I jaoks tehtud laiendusi. Vivaldi on ilmselt kõige mugavam lahendus neile, kes senini kasutavad just Google Chrome’i. Alla tõmmata saab selle SIIT.

 

Maxton

 

Maxton on firma enda sõnul hetkel kõige kiirem veebilehitseja, kuid sellest hoolimata hästivarustatud veebilehitseja. Sinna on sisseehitatud tööriist ekraanitõmmiste tegemiseks, märkmik, RSS-uudistelugeja, paroolihaldur ja veel nii mõndagi muud põnevat. Maxton võimaldab sünkroniseerida erinevatesse seadmetesse installeeritud Maxtoni brauserite infot. Maxtoni saab soovi korral enda arvutisse tõmmata SIIT.

 

UR brauser

 

UR brauser on mõeldud raudvaraliselt eriti vähenõudlikele arvutitele. Ehkki see pole hetkel kõige populaarsem veebilehitseja, tasub seda tänu oma funktsionaalsusele kindlasti proovida. See Chromium-põhine veebilehitseja on keskendunud turvalisusele ja privaatsusele. Sinna on sisseehitatud reklaamiblokeerija, samuti VPN, integreeritud viirusskänner ning privaatsusele panustav otsingumootor. UR brauseri saab oma arvutisse sikutada SIIT.

 

Midori

 

Midori on avatud koodiga kergekaaluline veebilehitseja, mis samuti panustab privaatsusele. Selle brauseriga saab anonüümselt veebis ringi liikuda ning selle eelseadistatud otsingumootoriks on Duckduckgo. Mõistagi saab seda vajadusel muuta. Kasutajaliides on lihtne ning võtab vähe ressurssi. Midorit saab proovimiseks arvutisse tõmmata SIIT.

Ülaltoodud valikust leiab ilmselt igaüks just enda vajadustega kõige paremini haakuva, kiire ja vähenõudliku veebilehitseja. Anna kommentaarides teada, milline neist kuuest sinu jaoks kõige sobivam on või millist sa juba kasutanud oled.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."