
Üldine karantiin ja kodust kaugtöö tegemine on tekitanud internetikasutusele suurema koormuse, kui kunagi varem. Kui viimastel päevadel kodust videokõnet tehes on sinu Skype’i või Zoomi ekraanipilt katkendlik, hüplik või hangub tihtipeale täiesti, siis on alljärgnevatest lihtsatest trikkidest abi interneti kiiruse tõstmisel ja kodutöö kvaliteedi tõstmisel.
Kasuta kaablit
Kaabel on alati kiirem kui WiFi. See võib küll tunduda liikumisvabaduse ahistamisena, kuid nõudlikkes olukordades tasub oma sülearvuti ühendada korteris oleva ruuteriga kaabli abil. See muudab ühenduse märgatavalt stabiilsemaks. Ning sinu osalemise videokõnes tunduvalt professionaalsemaks.
Too oma ruuter lagedale
Jälgi, et su ruuter ei asuks mingite suurte mööbliesemete varjus, mis võiks takistada WiFi signaali levikut. Uuringud on näidanud, et WiFi signaali takistavad ka näiteks akvaariumid, samuti tuleks ruuter hoida võimalikult kaugel juhtmevabadest telefonidest, halogeenlampidest, muusikaseadmetest, arvutikõlaritest, televiisoritest ja monitoridest, mis kõik võivad WiFi signaali lämmatada ja ruuterit aeglasemaks muuta.
Lülitu 5 GHz sageduse peale
Uuri oma internetiteenuse pakkujalt, kas sinu ruuter kasutab 5GHz sagedusriba. Kui su ruuter seda ei võimalda, siis kaalu võimalust see uuema mudeli vastu välja vahetada. Kõik uuemad sülearvutid toetavad 5GHz lainepikkust, kui sinu rüperaal seda ei tee, siis oleks ka siin äkki aeg liikuda järgmisele tasemele. 5GHz lainepikkus pakub lühikese vahemaa tagant palju suuremat kiirust kui näiteks 2,4 GHz.
Piira seadmete arvu
Kui su koduse internetiga on ühendatud mitmeid seadmeid, mis näiteks videokõnede tegemise ajal internetiühendust ei vaja, siis on arukas need vähemalt selleks ajaks internetist lahti ühendada, sest tegevusetust seisundist hoolimata võivad need kasutada mingit osa lainepikkusest ning sedasi internetti aeglasemaks muuta.
Ära kasuta mikrolaineahju
Uuringud on näidanud, et nii mikrolaineahi, kui ka ruuter kasutavad mõlemad 2,4 GHz lainepikkust. Seega tasub enne olulist ülemuse või grupi videokõnet mikrolaineahju mitte kasutada, veel parem see välja lülitada. Muidugi on võimalik kasutada ka 5GHz lainepikkust. Enamus kaasaegsetest ruuteritest peaks toetama mõlemat lainepikkust ning ruuteri 5 GHz peale ümberseadistamist aitab teha internetiteenuse pakkuja klienditugi kasvõi telefoni teel.