4 põhjust osta Apple Watch Ultra (ja 3 põhjust mitte osta)

#Apple Watch #nutikell
3 min lugemine

Apple Watch nagu mistahes teine Apple’i toode on tavaliselt saanud palju kriitikat neilt, kes Apple tooteid ise ei kasuta ning õunafirma ökosfääri ei kuulu. Neile, kes aga kasutavad Apple tooteid, on Apple kell mitmetel põhjustel parim valik ning Apple Watch Ultra omakorda on teistest Apple kelladest peajagu üle. Kohe seletame, miks tasub eelistada just kella Ultra-versiooni.

 

Osta uus Apple Ultra kell, kui sulle on oluline…

 

Parem aku

Apple’I sõnadel peab uue kella aku vastu 36 tundi, mis on topelt parem ülejäänud Apple kelladest. Low power-režiimis peaks aku vastu pidama lausa 60 tundi. Kui sinu päevad kipuvad tihti pikaks venima, siis peaks just Ultra olema sinu valik.

 

Parem ekraan

Senini oli Apple kellade suurimad ekraani 45mm läbimõõduga. Ultra ekraan on 49mm ning lisaks on see ka umbes poole võrra eredam. Lisaks on Apple kasutanud ekraani valmistamisel safiiri, mis muudab kellaklaasi teistest tugevamaks.

 

Uus Action-nupp

Apple on Ultra-mudeli vasakusse serva lisanud suure ja silmapaistva nö Action-nupu, mille funktsioonide vahel saab kasutaja ise valida. Kindel on ka see, et aja jooksul selle nupu funktsioonide arv kasvab märgatavalt.

 

Vastupidavus

Kui sulle on kella juures oluline vastupidavus, siis on ka siin Ultra põhimõtteliselt sinu ainus valik. Apple on investeerinud palju kella vastupidavusse, lisaks safiirklaasile on sellel ka titaankorpus. Samuti on maksimaalselt tõhustatud kella vee-, tolmu- ja põrutuskindlust, tõstetud vastupidavust temperatuurile ning mistahes looduslikele kataklüsmidele.

 

Ära osta oma Apple Ultra kella, kui…

 

Sa ei taha silma paista

Apple Ultra on suur ja silmatorkav (eriti uus oranž Action-nupp) ning päris kindlasti püüab teiste pilke rohkem kui ülejäänud Apple kellad kokku. Et tegu on üsna suure ja raskevõitu kellaga, siis võib see olla mõnede jaoks sobimatu.

 

Sul ei ole piisavalt raha

Kuigi Apple seadmed on head ja kvaliteetsed, siis ei tasu nende pärast oma neeru müügile viia. Apple Ultra on umbes topelt kallim kui viimane Apple kella mudel Series 8. Kõige soodsamate Apple kellade hinnad aga algavad umbes kahe ja poolesaja euro juurest.

 

Sa oled täiesti tubase eluviisiga

Apple Watch Ultra on mõeldud sportlasele ja seiklejale, maadeavastajale ja rändurile. Oma töölaua taga istudes pole sul vaja erarkordselt täpset GPS-i ega ka sireeni, samuti ei saa seal kasutada kella erinevaid sukeldumisfunktsioone. Kui sa spordid peamiselt võimlas või oma magamistoas, siis piisab sulle täiesti ka Apple Watch Series 8-st.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."