3 asja, mida teha peale iOS 16 installimist

#apple #iOS 16 #operatsioonisüsteemid
2 min lugemine

Apple’i kõige värskem tarkvara oma nutitelefonide jaoks on juba mõnda aega väljas ning ilmselt nobedamad on selle uue ja põneva iOS 16-ne juba ka oma iPhone’idesse installinud. Uus süsteem pakub üle pika aja päris rohkelt põhjalikke uuendusi, mida on tegelikult kokku ilmselt üle saja. Ometi on mõned neist muutustest põhjalikumad ning neid tasub kohe kasutusele võtta.

 

Uus ekraanikuva

 

Kõige suurema ja Apple’i jaoks radikaalseima uuenduse on ilmselt üle elanud ekraan. Täpsemalt siis avaekraan (lock screen) selle suletud kujul. Nüüd on sul võimalus lisada sinna erinevaid vidinaid, otseteid ja muidugi ekraanipilte. Valiku- ja tuunimisvõimalusi on arvukalt juba süsteemi endasse lisatud. Ekraani mudimine on muudetud meeldivalt lihtsaks ja intuitiivseks – algatuseks tuleb lihtsalt sõrmega suletud ekraanile vajutada ja ülejäänu jaoks lihtsalt järgida ekraanile ilmuvaid juhiseid. Neile, kes tahaksid veelgi rohkem oma ekraani isikupärastada võivad aga tõmmata oma telefoni tasuta rakenduse Lock Screen 16, mis on saadaval täiesti tasuta.

 

Võta kasutusele Focus-režiim

 

Siin pole muidugi tegu mingite fookuste või trikkidega, vaid fokusseerimisega ehk keskendumisega. Apple tutvustas juba eelmisel aastal Mitte-Häirida-režiimi (Do Not Disturb), kuid Focu-režiimi näol on see nüüd üle elanud kapitaalseid muutuseid. Sissejuhatuseks mine telefoni sätetes Focus-alajaotusse ja vali sealt endale sobiv profiil, mida mudima hakata. Erinevate profiilide alt saad sa täpselt määratleda nendeks sobivad ajavahemikud ning kuidas erinevate teatiste (notifications), sõnumite ja kõnede märguanded sel ajal sinuni jõuavad. Focus-režiimi filtrid võimaldavad täpselt sättida, kuidas erinevad rakendused ja süsteemisätted just sinu jaoks toimivad. See on võimas relv oma produktiivsuse tõstmiseks või lihtsalt tüütutest teatistest pääsemiseks.

 

Sätesta iPhoto duplikaadieemaldus

 

Kui sul on oma telefoni kiiresti ruumi juurde vaja, siis saad nüüd iPhone’i fotorakenduses käivitada sinna sisseehitatud võimaluse, mis eemaldab fotogaleriist dubleerivad fotod ja videod. Selleks pead sa käivitama fotogalerii (Photos) ning valima sealt Albums. Lappa nüüd allapoole, kuni näed valikut Duplicates. Seal on omakorda valik Select ® Select all ja seejärel Merge ehk sulanda kokku. Võimalik on valida täielike koopiate või lihtsalt väga sarnaste fotode vahel, seda pead sa juba ise otsustama.

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."