iPhone SE nutitelefon – uus sisu vanas kuues

#apple #iphone se
4 min lugemine

iPhone SE näeb samasugune välja nagu päris paljud teised Apple telefonid. Täpsemalt öeldes on sama disainiga iPhone 6, 6S, 7 ja 8. Seejärel ilmusid aga veel X, Xs, 11, 12 ja 13. Igal aastal üks.

 

Seega on tegemist juba tõesti vana välimusega ja see on ka SE kõige suurem probleem. Kui aga sellest üle saada, on tegemist tegelikult täitsa korraliku telefoniga.

 

Uus sisu vanas kuues

 

Apple iPhone SE kasutab niisiis retsepti, kus disainiga väga ei jännata, kuid see-eest uuendatakse telefoni sisu. Hind aga hoitakse tänu sellele soodne.

Kui rääkida lähemalt seadme sisemisest poolest, siis Apple-le kohaselt on see üpriski korralik. Täpsemalt on kasutusele võetud A15 bionic kiip, mille leiab ka iPhone 13 seest ning seega on telefon kiire. Ka 5G on toetatud ning Eestiski Telia võrgus täiesti toimiv. Põhimälu suurust Apple ei avalda, kuid sisemine mälumaht on sõltuvalt versioonist kas 64, 128 või 256 GB suurune.

 

 

Mis puudutab kaamerat, siis see on kõigest ühe objektiiviga ning seetõttu peab kasutaja leppima mõningase kompromissiga. See tähendab, et ta jääb ilma nii lainurgast kui optilisest zoom-ist. Küll aga on 12Mpix pakkuv sensor piisav, et tagada tavakasutaja jaoks rahuldav pildikvaliteet. Videote puhul on toetatud lausa 4k resolutsioon. Samuti on kaamera juures positiivne selle uuendatud tarkvara, et kasutada samu filtreid ja režiime nagu kallimatel sõsaratel. Koostöös võimsa protsessoriga on kaamera osas seega tagatud kiire ja sujuv kasutajakogemus.

Kindlasti võib esile tuua ka seadme veekindlust, mis tähendab, et iga piisa ja tolmukübeme pärast ei pea enam muretsema ning telefoni võib liigse stressita kasutada. Väga hea on ka juhtmevaba laadimise olemasolu. Kes on seda proovinud ja harjunud, see kipub seda ka kasutama jääma ning ei taha enam tavapäraste juhtmetega mässata.

 

Miinused

 

Kui aga rääkida mõningatest miinustest, siis saab juba mainitud tagasihoidlikuma kaamera ja vananenud välimuse kõrvale lisada ka ekraani. Osaliselt tuleneb see otseselt disainist ehk paksudest servadest, mis pilti ümbritsevad. Kuigi ruumi justnagu oleks, siis on SE-l ainult 4,7 tolline ekraan ja see on tänasel päeval ikka päris väike. Lisaks ei ole tegemist AMOLED-iga vaid tavalise Retina HD-ga. Seega ei tasu ekraani mõne lipulaevaga kõrvuti panna. Niisama igapäevaselt toimetades aga ajab see asja muidugi ära ja väikesel pinnal on isegi 60Hz värskendussagedus täitsa ok.

Veel tasub tähele panna, et iPhone SE kasutab Apple uuematele seadmetele ebatüüpiliselt ikka veel sõrmejäljelugejat. Seega ei leia pardalt näotuvastustarkvara ning ka sõrmejäljelugeja ise on vanamoodsalt kodunupu sisse ehitatud, mitte ekraani alla paigaldatud. Aga kui ruumi on ja nupp on olemas, siis miks mitte.

 

 

Pisut parem võiks olla ka SE aku. See mahutab vaid 2018 mAh ning olgugi, et tänu uuele protsessorile ja väikesele ekraanile on voolutarve väike, kipub aku ikkagi õhtuks tühjaks saama. Seepärast tasub laadija läheduses hoida. Lisaks ütleb Apple ametlikult, et telefoni töötemperatuur on 0℃ – 35℃, mis aga võib tähendada, et Eesti talves ja miinuskraadidega, lülitub telefon ootamatult välja.

 

Kokkuvõtte

 

iPhone SE on kokkuvõttes omapärane seade. Sisu poolest on see võrdlemisi kaasaegne ning kasutaja ei pea pelgama, et telefon jääb lähima paari aasta jooksul aeglaseks. Küll aga näeb see juba pigem vanamoodne välja ning selles suhtes muutub olukord juba kiiremini kui lähima paari aastaga eeldatavasti vaid hullemaks. Samas maksab see 64 GB variandi puhul vähem kui 500 eurot ja Apple maailmas on see soodne hind.

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi