YouTube Music – tänapäevane viis muusika nautimiseks

#muusika #voogedastus #YouTube
3 min lugemine

Need ajad, kus muusika kuulamiseks soetati cd-plaat või mingi muu füüsiline andmekandja, on ammu möödas. Põhimõtteliselt on ajaloo hämarusse vajumas ka MP3 mängijad ning muusikat kuulatakse ikkagi otse voogedastusena, ehk reaalajas internetist.

 

Loomulikult on selleks mitmeid võimalusi ja teenuseid, nagu näiteks Spotify jt., kuid üheks väga populaarseks viisiks muusika nautimiseks on ka videote jagamise keskkond YouTube.

Kuna aga YouTube on oma olemuselt siiski videota jagamise keskkond, tekitab see mõningaid probleeme ja ebamugavust. Ilmselt sai sellest aru ka YouTube omanikettevõtte Google ning nii tuldigi hiljuti välja uue YouTube Music nimelise rakendusega. See on mõeldud asenduseks Google Play Music teenusele ning peab edaspidi rinda pistma juba nimetatud SpotifyApple Music-u, Tidal-i ja teistega.

 

YouTube Music pakub suurt hulka erinevat muusikat ning seda on nüüd tänu eraldi rakendusele ning segmenteerimisele endisest mugavam kuulata.

 

Elu teeb lihtsamaks veel see, et eelnevalt YouTubes-s subscribe märke saanud ehk lemmikuks märgitud esitajad säilitavad selle staatuse ka uues rakenduses. Lisaks saab faile vajadusel ka alla laadide, ehk kuulamist jätkata ilma andmemahtu kasutamata.

 

Kasutamine

 

Rakenduse kasutamiseks tuleb see kõigepealt alla laadida ja paigaldada. Seda saab teha nii nutiseadmes, kui arvutis. Seejärel avaneb teistelegi muusika kuulamise rakendustele sarnane leht, kust leiab nii otsingu, albumid, lood ja kõik muu sinna juurde kuuluva. Esita nupule vajutades hakkab lugu mängima ja olukorras, kus videot vaadata ei soovita, saab selle ka kinni panna, ehk lülituda ainult audio valikule. Loomulikult saab teha personaalseid kaustu ja lemmiknimekirju. Lühidalt – lihtne ja toimiv.

 

 

Erinevalt muudest teenusepakkujatest, ei leia YouTube Musicust aga eraldi audisätteid ning seega tuleb toetuda telefoni omadele. Osadel aparaatidel on võimalik selliseid seadistusi teha, teistel jällegi mitte.

Mis puudutab heli kvaliteeti, siis see pole samuti kõige parem. Kusagil seda väga otseselt välja ei öelda, kuid  Internetis kaevates leiab info, et bitrate on YouTube musicul 128kbps. See ei ole kõige parem aga tavakasutajale siiski piisav.

 

Premium

 

Iga asja juures on aga omad konksud ja ühe sellise leiab ka YouTube Music-u juurest. Nimelt on teenusest olemas tasuta ja tasuline ehk Premium versioon. See viimane maksab 6,99 € kuus (perepaketti kasutades saab per kasutaja hinna pisut soodsamaks), kuid pakub seevastu reklaamivaba kuulamist. Mis aga veelgi olulisem – Premium versiooni olemasolul saab muusikat kuulata ka lukustatud ekraaniga. Teadupärast ongi just ekraani lukustamisel taasesitamise katkemine üks Youtube-st muusika kuulamise suurimaid probleeme. Kõnealune rakendus lahendab selle küll ära, kuid paraku igakuise tasu eest. Lisaks eeltoodule on väidetavalt parem ka Premium teenuse helikvaliteet – 256kbps.

 

Kokkuvõtte

 

Kokkuvõttes on YouTube Music üsna tugev alternatiiv olemasolevatele muusikateenustele ning võib lähitulevikus üsna kõvasti olemasolevatele tegijatele varvastele astuda. Reklaamib seda ju Youtube ise ning proovimiseks pakutakse ka 30 päevast tasuta Premium variandi kasutamist.