Kasutatud arvuti soetamine on keskkonnateadlik alternatiiv uuele. Lisaks on see ka soodsam ning sobib nii väga hästi olukorras, kus oluline on seadme hind, kuid järgi ei taheta anda kvaliteedis. Seetõttu on ka Telia on oma uuskasutatud arvutite valikut pidevalt laiendamas.

 

 

Ainult äriklass

Kõik Telia poolt müüdavad kasutatud arvutid on tunnustatud brändide äriklassi tooted, mis on vastupidavad ja säästliku kasutuse korral võimelised kestma kordi kauem kui kodukasutajatele loodud alternatiivid. Seda sellepärast, et ärikliendi seeria tooted on juba oma ehituselt, konstruktsioonilt ja kasutatud materjalide poolest tugevamad ning seeläbi loodud taluma suuremat ja pikemat kasutust kui koduseeria seadmed.

 

Green IT

Telia pakub kasutatud sülearvuteid koostöös oma tütarettevõtte Green IT-ga, kes on Eesti suurim töökohaseadmete rendiettevõte.

Erinevad suurettevõtete juures kestab seadmete esimene elutsükkel rendina kaks kuni neli aastat. Seejärel seadmed tagastatakse ning asemele võetakse uued.

Kasutatud arvutite jaoks aga ei tähenda see elu lõppu, vaid Green IT saadab need sõltuvalt seisukorrast taas ringlusesse. Selliselt toimides on väikeste täiendustega võimalik ühte seadet korduvalt kasutada, panustades seeläbi keskkonda ning säästes ka raha.

Telia müüb kasutatuna sülearvuteid, mis on 2 – 5a vanad.

 

Põhjalik kontroll

Kõik tagastatud arvutid läbivad Green IT tehnikute käe all väga põhjaliku tehnilise ja visuaalse kontrolli ning selle tulemusena otsustatakse nende edasine saatus.

Seadmete uuendamise käigus:

  • Puhastatakse arvutid seest ja väljast.
  • Kustutatakse spetsiaalse tarkvaraga täielikult kõvakettal olevad andmed (kui mingil põhjusel ei ole võimalik andmeid eemaldada, lõhutakse kõvaketas füüsiliselt ja asendatakse uuega). Iga seadme kohta tekib ka kustutamise järgselt vastav sertifikaat (või tõend füüsilisest lõhkumisest).
  • Vahetatakse vajadusel kulunud komponendid, lisatakse mälu ja/või vahetatakse aku.
  • Seejärel testitakse uuendatud arvuti ja veendutakse, et see oleks täielikult töökorras.

Tänu eelpool kirjeldatud protsessile on võimalik kõikidele kasutatud arvutitele pakkuda ka vähemalt ühe aasta pikkust garantiid.

 

Iga seade saab hinde

Lisaks saab iga arvuti tagastamisel omale tähise, millega võetakse kokku selle üldine seisukord.

A – vastab uuele seadmele;

B – vähene kulumine;

C – seadmel on suurem kasutajast tingitud kulumine, mõrad, täkked;

X – seade on kasutuskõlbmatu, seade utiliseeritakse või kasutatakse komponente;

 

Telia müüb vaid A ja B tähisele vastavaid seadmeid, mis tähendab, et nende välimus on peaaegu uueväärne. Seega võib klient olla kindel, et tema poolt soetatud uuskasutatud arvuti on kena välimusega, seest ja väljast puhastatud ning tehniliselt korras.

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.