Turvaneti kaitse laienes – lisandus DDoS rünnakute kaitse

#Telia Turvanet
2 min lugemine

Erinevate allikate andmetel kasvas teenusetõkestusrünnakute ehk nn DDoS rünnakute maht aastaga enam kui 3 korda. Telia küberturvalisuse tiim tuvastab iganädalaselt keskmiselt 40 DDoS  rünnakut Telia klientide vastu ning on näha, et selliste rünnakute hulk suureneb pidevalt.

 

Heikko Kallaste, Telia äriarendusjuht

 

Kuigi peamiseks DDoS rünnakute sihiks olid eelkõige pandeemia tõttu viimase kahe aastaga plahvatuslikult kasvanud online-meelelahutus ja ühendatust pakkuvad lahendused, langevad teenusetõkestusrünnakute ohvriks üha sagedamini ka muid internetipõhiseid teenuseid pakkuvad ettevõtted, sealhulgas e-poed.

Seepärast otsustasime Turvaneti kaitsespektrit laiendada ning lisada teenusele juurde ka DDoS kaitse.

 

Mis on DDoS rünnak?

 

DDoS ründe käigus koormatakse ettevõtte internetiliiklust korraldav seade (nt server, ruuter või tulemüür) kunstlikult üle suure hulga päringutega. See võib tekitada olukorra, kus võrguliiklus suure koormuse tõttu muutub kasutajatele liiga aeglaseks või hoopis ligipääsematuks.

Rünnete korraldamine muutub küberkurjategijate jaoks paraku järjest odavamaks ja lihtsamaks ning seetõttu ka laiemalt kättesaadavamaks. DDoS rünnakuid kasutatakse ka muude küberrünnete n-ö varjamiseks, näiteks kasutakse ära samal ajal erinevaid turvaauke hetkeil, kui ettevõtte IT üritab lahendada võrgukoormuse probleeme. Lisaks järjest sagedamini nõutakse ettevõtetelt lunavara selle eest, et neid ei rünnataks.

Samal ajal kui küberrünnakud sagenevad ja muutuvad keerulisemaks, ootavad ettevõtted teenusepakkujatelt lihtsaid kuid samas efektiivseid turvalahendusi. Seda trendi kinnitab ka 2020. aasta septembris lansseeritud Telia lihtsa võrgupõhise turvalahenduse populaarsus. Tänaseks on pea 16 500 turvalise interneti teenuse kasutajat ning turvafilter on tõrjunud üle 800 miljoni potentsiaalse ohu aastas.

Selleks aga, et lahendused oleksid efektiivsed tuleb neid pidevalt edasi arendada ning täiendada. Nüüd saavad kõik Turvaneti ja Turvalise Seadmeneti kliendid, kes kasutavad turvafiltri kaitset, lisaks senisele juurde ka DDoS-i kaitse, mis aitab takistada teenusetõkestusrünnakuid.

 

Kuidas DDos kaitse toimib?

 

Uus kaitsevektor tuvastab ning kõrvaldab liiklusest DDoS rünnakud kliendi ühenduse suunal. DDoS kaitse toimib võrgupõhiselt ning see lisandub turvalise internetiühenduse teenusele automaatselt. Turvaneti ja Turvalise Seadmeneti kliendid ei pea ise midagi tegema ning uuendus teenuse hinda ei mõjuta.