Turvaline ja kiire ärikliendi internetiühendus on uus normaalsus

#internetiühendus #Telia Turvanet #turvaline
3 min lugemine

Tänapäeval on meil kindlasti raske ette kujutada, kuidas saaks ettevõte hakkama ilma internetita. Lisaks peab ühendus olema kiire ja ka turvaline, sest küberriske tuleb järjest juurde ning rünnakute sihiks ei ole ammu enam vaid suured ettevõtted – üle poole küberrünnakutest on suunatud just väikeettevõtete vastu.

 

Kaks aastat tagasi hakkas Telia pakkuma oma klientidele kiiret ja turvalist kontori internetilahendust, mis kõiki neid omadusi endas ühendab – Turvanetti. Tänaseks on Turvanetile ehk ärikliendile mõeldud turvalisele internetiühendusele üle viidud üle 80% Telia äriklientide püsiühendustest. Lahenduse turvafilter tuvastab ja eemaldab internetiliiklusest keskmiselt 22 000 000 ohtu nädalas. Tänu sellele saavad Telia turvalise internetiteenuse kasutajad oma tööasju ajada kartmata, et nende tööfailide või tundlike andmetega võiks midagi juhtuda.

 

Küberturbe lahendused arenevad pidevalt

 

Lisaks sellele, et küberünnakute hulk tervikuna järjest kasvab, lisandub pidevalt ka uusi riske. See tähendab, et ka meie teenusepakkujana peame pidevalt oma turvateenuseid täiendama ja täiustama. Erinevate allikate andmetel kasvas näiteks teenusetõkestusrünnakute ehk nn DDoS rünnakute maht eelmise aasta jooksul enam kui 3 korda ning on näha, et selliste rünnakute hulk järjest suureneb.

Seepärast lisasime aasta alguses Turvanetile ka DDoS kaitse. Selle aja jooksul on teenuse turvafilter tõrjunud ca 50 DDoS rünnakut.

 

Mis on DDoS rünnak?

 

DDoS ründe käigus koormatakse ettevõtte internetiliiklust korraldav seade (nt server, ruuter või tulemüür) kunstlikult üle suure hulga päringutega. See võib tekitada olukorra, kus võrguliiklus suure koormuse tõttu muutub kasutajatele liiga aeglaseks või hoopis ligipääsematuks. See tähendab, et kui näiteks on rünnatud ettevõtte e-poodi, siis kliendid enam ostlema ei pääse.

Rünnete korraldamine muutub küberkurjategijate jaoks paraku järjest odavamaks ja lihtsamaks ning seetõttu ka laiemalt kättesaadavamaks. DDoS rünnakuid kasutatakse ka muude küberrünnete n-ö varjamiseks, näiteks kasutatakse ära samal ajal erinevaid turvaauke hetkel, kui ettevõtte IT üritab lahendada võrgukoormuse probleeme. Lisaks järjest sagedamini nõutakse ettevõtetelt lunavara selle eest, et neid ei rünnataks.

 

Kuidas Turvanet töötab?

 

Turvanet tagab automaatse baasturvalisuse kõigile ettevõtte kontori internetivõrku kaabli või Wifi kaudu ühendatud seadmetele: arvutitele, mobiiltelefonidele, printeritele, serveritele, tootmisseadmetele või ka muudele seadmetele (nt kohvimasinatele), kui need on internetivõrku ühendatud.

Võrgupõhine turvafilter puhastab kontori internetiühenduse ebaturvalistest veebilehtedest, levinud küberrünnetest, viirustest ja pahavarast ning pole vahet, mis seadmega kontori internetivõrgus oled, toimetad rünnakutevabas võrgus.

 

Kasutajad on Turvanetiga rahul

 

Meil on hea meel, et Turvaneti kasutajad on andnud meile head tagasisidet. Kliendid on välja toonud, et ettevõtte turvalises internetivõrgus toimetades on neil palju kindlam tunne ja ei pea muretsema, kas ettevõtte andmed on ikka kaitstud. Turvanet tagab kiire ja stabiilse ühenduse ning paljud on märganud, et ka rämpsposti tuleb oluliselt vähem sisse.

Lisaks saavad kliendid Telia iseteeninduse keskkonnas regulaarselt ülevaadet sellest, mis nende võrgus toimub ja millised ohte on turvafilter viimase kuu jooksul tõrjunud. See annab võimaluse küberturvalisuse olukorda paremini hinnata.