Teliat tunnustatakse maailma juhtiva võrguteenuste pakkujana

#gartner #internet #võrguteenus
2 min lugemine

Teist aastat järjest kuulub Telia Company maineka uurimis- ja nõustamisettevõtte Gartneri poolt valitud Magic Quadranti. Seeläbi tunnustatakse võrguteenuse pakkujaid nii nende visiooni kui ka võimekuse eest teenuseid ja strateegiat ellu viia. Sel korral on Telia Company pälvinud tunnustuse kategoorias „globaalsed võrguteenused“.

 

Telia on suurim võrguteenuste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tuues Telia Carrieri kaudu klientideni ülemaailmsed võrguteenused, sealhulgas internetiteenused, Etherneti, MPLS-i, Cloud Connecti, asjade interneti tugiteenused ja SD-WAN teenused.

Telia Carrieri AS1299 võrk on maailma kõige kõrgemini hinnatud interneti tugivõrk, mis ühendab 65% ülemaailmsetest internetiliikluse marsruutidest.

Gartner kirjutab oma aruandes: „Covid-19 pandeemia on tõstnud ettevõtete võrkude jaoks esile paindlikkuse tõelise väärtuse, kuna ettevõtted on pidanud kiiresti muutma oma tööpraktikat, kiirendama digi- ja pilvepööret ning saama hakkama kiiresti muutuvate äritingimustega.“

„Koroonakriis tõestas, kui oluline on pidevalt oma võrke ning teenuseid arendada,“ ütles Telia Eesti ärikliendiüksuse juht Holger Haljand. „Telia investeerib igal aastal Eestis oma võrgu ning uute tehnoloogiate ja innovaatiliste lahenduste arendamisse ca 50 miljonit eurot ning kavatseme samamoodi ka jätkata. Viimase kolme ja poole aastaga on meie kordades kiirem interneti püsivõrk jõudnud juba ligemale 200 000 Eesti koduni. Esimesena Eestis avasime eelmise aasta sügisel oma 5G võrgu, mis sillutab tee tulevikulahendustele. Eesti suurima IT teenuste pakkujana investeerime pilvelahendustesse ning ehitame juba neljandat andmekeskust. See võimaldab kogu kohaliku tegevusega seotud infrastruktuuri ja andmed hoida Eestis, kuid samal ajal on kriitilised teenused majutatud toimepidevuse tagamiseks samaaegselt mitmes erinevas asukohas. Meil on hea meel, et meie panus ei jäänud tähelepanuta ja oleme Gartneri tunnustuse üle väga uhked.“

 

Gartner Magic Quadrant raport.