Telia pakub riigiasutustele täiendavat kaitset küberrünnakute vastu

#küberohud #küberturvalisus
1 min lugemine

Tulenevalt hiljutistest sündmustest Ukrainas otsustas Telia laiendada võrgupõhist teenustõkestus- ehk DDoS-rünnakute kaitset erinevatele Eesti riigiasutustele.

 

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on julgeolekuolukord muutunud viimastel päevadel kogu Euroopas pingelisemaks, mistõttu tuleb värske pilguga üle vaadata ka erinevad riskid ja võimalikud ohustsenaariumid.

„Ukraina puhul oli väga selgelt näha mustrit, kus kasutati erinevate riigiasutuste töö häirimiseks teenustõkestusrünnakuid. Otsustasime sellest tulenevalt pakkuda DDoS rünnakute kaitset mitmetele siinsetele riigiasutustele, kelle IT-teenused toimivad Telia püsiühendustel. Meie jaoks on oluline, et tänases olukorras oleks riigi jaoks kriitilise tähtsusega valdkonnad võimalike küberohtude vastu paremini kaitstud,” märkis Visse.

Telia poolt pakutav DDoS kaitse toimib võrgupõhiselt ning see tuvastab ning kõrvaldab liiklusest DDoS rünnakud ärikliendi ühenduse suunal.

DDoS rünnaku käigus koormatakse ettevõtte internetiliiklust korraldav seade (nt server, ruuter või tulemüür) kunstlikult üle suure hulga päringutega. See võib tekitada olukorra, kus võrguliiklus muutub suure koormuse tõttu kasutajatele liiga aeglaseks või hoopis ligipääsematuks.