Telia on parima klienditeenindusega suurettevõte

#Holger Haljand #teeninduskvaliteet #Telia #uuring
2 min lugemine

Uuringufirma RAIT Faktum & Ariko viis veebruaris läbi küsitluse, milles uuriti, kuidas hindavad Eesti elanikud 13 kohaliku suurettevõtte klienditeeninduse taset. Parima üldtulemuse saavutas Telia.

 

 

Eesti inimestel paluti hinnata viie telekomifirma (Telia, Elisa, Tele2, Levikom, STV), viie panga (Swedbank, SEB, LHV Pank, Luminor, Coop Pank) ning kolme infrastruktuuriettevõtte (Eesti Energia, Eesti Gaas, Omniva) teenindust.

Sarnaselt eelmise aastaga pidid vastajad hindama suurettevõtete kahte omadust ning 2018. aastast alates ka soovitamist.

  • Teeninduse meeldivus ja sõbralikkus
  • Kliendi probleemide lahendamise ladusus ja täpsus
  • Soovitusindeks

Vastajate tagasiside näitas, et Eesti suurettevõtetest on kõige meeldejäävam ja sõbralikum teenindus Telial. Probleemide lahendamise ladususe ja täpsuse arvestuses saavutas Telia aga kõrge 2. koha. Samuti saavutas Telia kõigi ettevõtete seas kõrgeima soovitusindeksi.

Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Holger Haljandi sõnul parandas ettevõte Soovitusindeksi arvestuses oma aastatagust tulemust koguni üheksa protsendipunkti võrra. “See on selge indikatsioon, et meie pingutused ei jää märkamatuks nii Telia enda kui ka konkurendi kliendile.”

Samuti on Telia teinud Haljandi kinnitusel erinevaid samme selle nimel, et klientide suhtlus ettevõttega oleks võimalikult sujuv ning et murede korral saaks need kiire lahenduse.

“See on selge indikatsioon, et meie pingutused ei jää märkamatuks nii Telia enda kui ka konkurendi kliendile.”

“Uuringu tulemused näitavad, et oleme oma teeninduskvaliteedi parendamise nimel teinud õigeid otsuseid ning see annab meile ka edaspidiseks indu sama aktiivselt nende tegevustega jätkata. 2019. aastal teeme veelgi enam pingutusi kliendisuhtluse ladususe ja kiiruse parendamiseks läbi sisemiste ja kliendisuunaliste automatiseeritud lahenduste, nagu näiteks kliente teenindav juturobot Mia.”

Uuring viidi läbi 2019. aasta veebruaris, mil veebiküsitluse raames intervjueeriti 1057 Eesti elanikku vanuses 15–80 aastat. Uuringu tulemused on esinduslikud ja üldistatavad Eesti elanikkonnale.

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.