Telia näitas oma mobiilivõrgus enam kui 1 Gbit/s kiirust

#5G #tulevik #tuleviku tehnoloogia
1 min lugemine

Tallinna Tehnikaülikoolis toimuva konverentsi TalTechDigital raames näitas Telia oma mobiilivõrgus allalaadimiskiirust, mis ületas 1 Gbit/s piiri. Tulemus saavutati tavatingimustel ja -sagedustel töötavas Telia 4G võrgus.

 

Telia Eesti tehnoloogiadirektori Kirke Saare sõnul näitas Telia täna, et enam kui 1 Gbit/s kiirus on võimalik kätte saada ka igapäevases 4G mobiilsidevõrgus. Selle tarbeks täiendati Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teenindavat 4G tugijaama, mille tulemusena ulatub allalaadimiskiirus ligi 1100 Mbit/s ehk enam kui 1 Gbit/s. Tulemuse saavutamiseks kasutati Ericssoni võrguseadmeid ja Sony nutitelefoni XZ2.

“Soovime näidata, et 4G tehnoloogia pakub oma järjepidevate arenduste toel inimestele piisavalt suuri andmesidekiirusi ja head kvaliteeti. Tavatingimustel ning muu hulgas teiste kasutajate poolt koormatud võrgus gigabitise kiiruse saavutamine on märgiline samm 5G suunas. 5G võrgu veelgi suuremad kiirused ja väiksem hilistumine mängivad kandvat rolli ennekõike seadmete omavahelises suhtlemises, muu hulgas lähitulevikus isesõitvate sõidukite kasutuselevõtus.”

Augustis teatasid TalTech ja Telia 5G alase koostöö alustamisest, mille raames luuakse ülikoolilinnakusse nägemus tulevikulinnast ja seda toetavast taristust.