Telia ja Fujitsu viivad koostöö Eestis uuele tasemele

#andmekeskus #fujitsu
2 min lugemine

Kui seni on Telia ja Jaapani IT-lahenduste tootja Fujitsu koostööd Eestis iseloomustanud peamiselt arvutimüük, siis nüüd liigutakse ühiselt märksa suurema äri suunas.

 

 

“Oleme koos Fujitsuga juba aastaid oma klientidele müünud süle- ja lauaarvuteid. Nüüd otsustasime koostööd laiendada ja hakata pakkuma ka andmekeskuste lahendusi,” ütles Telia Eesti andmekeskuste ja turvalahenduste grupi juht Margus Danil.  

 

Danili sõnul on Telia turul pikalt otsinud võimalust, et andmekeskuste tootegrupis oma portfelli täiendada ning pakkuda kvaliteetset alternatiivi HPE-le (Hewlett Packard Enterprise), mis on kohalikus ärisektoris tugevalt esindatud.

 

“Otsusel Fujitsu kasuks sai määravaks hinna-kvaliteedi suhe ja tooteportfelli laius – sobilikke lahendusi on igasse ärikliendi segmenti ja tööstusharusse. Oluline on ka fakt, et tootja on kohapeal esindatud ning seetõttu on otsustus- ja hinnastusprotsess kiire ja paindlik.”

 

Fujitsu Baltimaade müügijuhi Kaupo Grünbergi sõnul on Fujitsu poolt vaadatuna Telia atraktiivseks partneriks just tänu oma tugevusele äriklientide turul. “Eesti avalikus sektoris on Fujitsu andmekeskuste lahendusi tuntud juba aastaid, kuid erasektoris veel nii laialdaselt mitte. Telia haare väljaspool avalikku sektorit ongi see, mis loob uusi võimalusi koostööks keskmiste ja suurte ettevõtete suunal. Ehk siis nende ettevõtete suunal, kes praegu pole veel valmis oma IT-lahenduste haldamist majast välja viima ning eelistavad seda ise teha.”

 

Margus Danili sõnul on Telia praegu Fujitsu müügipartneriks, kuid äri edenedes on plaan ka ise toetada Telia tarnitud lahendusi klientide juures ning seda 24/7 võimekusega. Fujitsu andmekeskuste lahenduste portfellis on väga tugevateks toodeteks serverid, keskklassi andmemassiivid ning erinevad varunduslahendused.