Interneti kasutus vähenes jalgpalli finaali ajal ligi 15%

#Andre Visse #Internetiliiklus #Jalgpalli MM
2 min lugemine

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul vähenes jalgpalli MM-i finaalmängu ajal Interneti kasutamine ettevõtte võrgus tavapärasega võrreldes ca 15%.

 

Eile kell 17:00 läksid jalgpalli MM-i finaalis vastamisi Argentina ja Prantsusmaa, kelle tuline võitlus kandus kõigepealt lisaajale ning lõpuks ka penaltiseeriani.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel andis tunnistust sellest, et paljude inimeste tähelepanu oli sel ajal suunatud just teleekraanidele, tavapärasest tagasihoidlikum internetiliiklus.  

„Finaalmängu ajal langes andmesideliiklus meie võrgus umbes 15% võrra. Sellest võib järeldada, et mängu ajal kasutati tavapärasest vähem mitmed teised Internetti tarbivad rakendusi nagu näiteks Youtube ja Netflix ning keskenduti teleri vahendusel mängu vaatamisele,“ ütles Andre Visse.

Tema sõnul oli voogedastusteenuste kasutamise langus finaali ajal isegi suurem. Näiteks Netflixi kasutamine langes Telia võrgus tavapärasega võrreldes koguni kolmandiku võrra.

 Andmesideliiklus hakkas vaikselt tavapärasele tasemele kerkima peale Argentina-Prantsusmaa matši lõppu.

Internetiliiklus Telia võrgus 18.12. 2022 võrreldes nädal varasemaga: roheline joon on pühapäev, 18.12.2022 ning kollane joon on pühapäev, 11.12.2022. Kellaajad on toodud UTC-s ehk Eesti kellaaeg on graafikus +2 tundi.

Netflixi rakenduse kasutamine Telia võrgus 18.12. 2022 võrreldes nädal varasemaga: roheline joon on pühapäev, 18.12.2022 ning kollane joon on pühapäev, 11.12.2022. Kellaajad on toodud UTC-s ehk Eesti kellaaeg on graafikus +2 tundi.