Telia asjade interneti võrk lihtsustab ettevõtlust

#iot
2 min lugemine

Telia asjade interneti võrguga saavad ettevõtted muuta igapäevaelu lihtsamaks ja tõhusamaks.

 

Telia Eesti asjade interneti valdkonna juhi Toomas Kärneri kinnitusel on värskelt avatud NB-IoT (narrow band internet of things) võrgu näol tegu sisuliselt esimese 5G perekonda kuuluva asjade interneti võrguga, mis levib üle kogu Eesti.

Seoses Asjade Interneti järjest suurema levikuga ning seadmete hindade alanemisega võiks iga ettevõte endalt küsida, et millised on tema tegevuses need alad, kus kasutatakse mingite andmete hankimiseks endiselt inimest. Heaks näiteks on igasugused keskkonna jälgimise teemad, mis kaardistavad hetkeolukorda. Olgu see siis temperatuur, niiskus, mõne energia-allika kulu vms.

Toomas Kärneri kinnitusel saavad Telia asjade interneti võrku kasutama hakata väga erinevad ettevõtted, et muuta oma igapäevaelu lihtsamaks ja tõhusamaks. Nii on uue võrgu teenus avatud ka kõigile senistele M2M klientidele ja see on kasutatav tegelikult ka olemasolevate SIM-kaartidega. Vajalik on vaid NB-IoT tehnoloogiat toetav seade.

“Näiteks on hetkel väga suur osa M2M teenustest kasutusel autode jälgimise lahendustes, makseterminalides ja muudes sarnastes lahendustes. Kõik need Telia kliendid võivad nüüd alustada oma tootjate poolt pakutavate NB-IoT seadmete katsetamist. Põhjusi selle tegemiseks on mitmeid: pikem aku eluiga, parem levi ning asjaolu, et maailm on liikumas 2G tehnoloogia sulgemise suunas. Näiteks veoauto jälgimise lahenduste puhul on oht juba varsti sattuda riikidesse, kus 2G seade enam võrku ei pääse ning veok kaob n-ö ekraanilt,” selgitas Kärner.

Loe lähemalt asjade interneti võrgu kasutamisest ettevõtetes.

 

Telia asjade interneti võrk katab ligi 98% Eesti territooriumist ning võrgu puhul tasub meelde jätta kolm olulist mõtet.

  • Võrk on ametlikult avatud, üle-eestiline ja reaalselt kasutatav.
  • Võrk on juba aktiveeritud kõigile Telia SIM-kaartidele. Leia vaid endale sobilik ja vajalik seade, pane sellesse olemasolev SIM sisse ja seade ongi kasutamiseks valmis.
  • Esimesed kliendid juba kasutavad võrku ja tegu pole enam testiga.

 

Telia M2M teenuste kohta saab lisateavet siit ja asjade interneti kohta siit.