Suure ekraaniga väga hea telefon – Samsung Galaxy S23+

#nutitelefon #Samsung Galaxy S23
6 min lugemine

Samsungi käesoleva aasta lipulaevade seeria kannab teadupärast nime Galaxy S23. Täpsemalt on seekord valikus S23 Ultra, S23 ning S23+, mis on siis nii-öelda tavalise S23-e suurem versioon. Pisut üldistades on suurus ka ainus asi, mis S23 ja S23 Plussi teineteisest eristab. Samas kui S23 Ultra on juba suuremate iseärasustega.

 

Seega võiks etteruttavalt öelda, et S23+ sobib neile, kes soovivad suurema ekraaniga väga head telefoni, kuid ei taha välja käia päris S23 Ultra eest nõutavat summat.

 

Tehniline pool

 

S23+ on müügil kahes mälumahus, täpsemalt 256 GB ja 512 GB. Põhimälu on mõlemal versioonil sama ehk 8 GB. Kiibistikuks on käesoleva hetke parim saadaolev Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Protsessori ja põhimälu koostöö tagab selle, et jõudluse poole pealt kõik vägagi hästi oleks ja kasutajate poolt selles osas nurinat kosta ei tohiks. Telefon on kiire ja kõik toimetused sujuvad ilma mõttepausideta. Olgu selleks siis internetis toimetamine, mängimine, videote vaatamine vms. Isegi mitme rakenduse korraga kasutamine ei näi kuidagi koormavalt mõjuvat ja viivitusi ei esine.

Võrreldes möödunud aastal ilmunud eelkäijaga (S22+) on seekord suurem saanud ka aku, mis mahutab nüüd 4 700mAh. Ja kuigi ka vana mudel kestis päris hästi, on nüüd olukord mõistetavalt veelgi parem ning hoolimata suurest ekraanist, jätkub reaalses kasutuses energiat lahedalt kuni õhtuni ning pisut jääb veel ülegi. Eeldatavasti on Snapdragoni uus protsessor veidi säästlikum ning kuna ka aku ise mahutab rohkem, ongi tulemuseks telefon, millega saab päev läbi toimetada ning ilma vahepealse laadimiseta ka pika õhtu veeta.

Endiselt on olemas juhtmevaba laadimise tugi ning seade võib vajadusel ka ise olla juhtmevaba laadija rollis. See vägagi tänuväärne oskus tähendab, et näiteks ootamatult tühjenenud kõrvaklappe või kella saab käigu pealt laadida. Samuti sõbra telefoni.

Kahjuks aga pole toetatud mõnede konkurentide poolt juba pakutav ülikiire laadimine. Seega loetud minutitega akut täis ei saa, vaid ootama peab endiselt pisut üle tunni.

 

Ekraan ja korpus

 

Suured telefonid on populaarsed, kuna suuremalt ekraanilt on parem vaadata videoid, pilte ning kasutada sotsiaalmeediat. S23+ 6,6 tolline ekraan ongi loodud eelpool nimetatud tegevusi silmas pidades ja on nende jaoks ka suurepärane. Esiteks siis muidugi suuruse tõttu, aga ka seepärast, et omab 120Hz värskendussagedust ja tänu Dynamic AMOLED 2x tehnoloogiale ka suurepäraseid värve ning kontrastust. Kuna ekraan on nihutatud päris korpuse äärteni, saab vähemalt enam-vähem kogu esimest poolt kasutada ja suurus läheb nii-öelda asja ette.

 

 

Vastupidavuse suurendamiseks on nii esi- kui ka tagaküljel (mis on samuti klaasist) kasutatud kõige uuemat Gorilla Class Victus katet ning Armor Aluminiumi metallraami. See peaks idee poolest tavalisest kauem vastu pidama ning olema kriimustuskindlam. Otseselt proovima seda küll ei hakanud, kuid vähemalt hea teada.

Nagu Samsungitel enamasti ikka, on ka S23 Plus-i ekraani all sõrmejäljelugeja ning seda toetab näotuvastus. Samuti on tootjale omaselt ekraan varustatud alati sees funktsionaalsusega, mis kuvab puhkeolekus kellaaega, kuupäeva ning saabunud teavituste infot.

Tagasilöök tuleb aga paratamatult füüsilise suuruse vallast ja sellest tulenevast seadme kaasas kandmise kohmakusest. Nii suur seade lihtsalt ei mahu väga mugavalt taskusse ning ka kaalub palju. Täpsemalt tervelt 195 grammi. Seega on teda ebamugav kaasa vedada ja hoiustada.

 

Kaamera

 

Fotod teeb telefonil kolme objektiiviga kaamera. Täpsemalt on kasutusel 50 Mpix + 12 Mpix + 10 Mpix sensorid ning zoom, tava ja lainurk objektiivid. Ka S23 plussil on nn. Space Zoom, mis kombineerib optilise ja digitaalse suurendamise. Ilma kadudeta ehk optiliselt saab objekte suurendada kuni 3x ning digitaalset kuni 30x. See on tegelikult telefonide seas päris korralik saavutus. Telefoni kaameratele omaselt, püüab tarkvara pildistamisel kasutajat igati aidata ja foto õnnestumiseks valida automaatselt parimad seaded. Muidugi saab soovi korral sätted määrata ka käsitsi ning teha täpselt sellise pildi nagu meeldib. Suureks abiks on ka stabilisaator, mis võrdlemisi edukalt erinevatest värinatest tulenevaid ebateravusi vähendab.

 

 

Kokkuvõttes on S23+ saanud omale seega väga korraliku kaamerakomplekti ja valdav osa kasutajatest võiks piltidega rahule jääda. Jah olemas on küll veelgi parema kaameraga S23 Ultra, kuid see on hinnalt juba suurusjärgu võrra kallim seade.

Ära võiks mainida ka kaamerasektsiooni disaini. See on seekord lahendatud nii, et objektiivid kerkivad lihtsalt korpusest ja eraldi kaamerate “ala” polegi kujundatud. Öeldakse, et kõik geniaalne on lihtne ja see peab paika ka anud juhul. Lõpptulemus on lihtne ja puhas ning näeb kaunis välja.

 

Kasutamine

 

Seda, et seade on kiire, sai eelpool juba mainitud. Aga Samsung on päris heaks lihvinud ka tarkvara. Täpsemalt on kasutusel Android 13, mida on täiendatud Samsungi UI 5.1 kasutajaliidesega. See on loogiline ning välimuselt kena. Tänuväärt on ka eesti keele olemasolu ning see, et seade pole liialt koormatud tootjapoolsete rakendustega, mida keegi eriti ei kasuta.

Nagu ka Ultral on tarkvara veidi suurema ekraani jaoks optimeeritud ning tarkvaraliselt toodud erinevad funktsioone ekraani alaossa. Seda siis selleks, et sõrm nendeni paremini ulatuks. Lisaks on olemas võimalus kiire viipega ekraan virtuaalselt väiksemaks muuta.

S23 + pakub ka mitmeid üldiseid Androidi eelised nagu näiteks mitme rakenduse ekraanil korraga kasutamine (suure ekraani puhul on see täitsa mugav), pildi juhtmeta saatmine suvalisse nutitelerisse, USB-C pesa ning laialdasi ekraani ja ikoonide muutmise võimalusi.

 

Kokkuvõte

 

S23 + on kokkuvõttes hästi õnnestunud seade, mis esindab praegusel ajal moes olevaid suuri telefone ja täpsemalt siis selle spektri ülemist otsa. See tähendab head ekraani, kvaliteetset kaamerat ja piisavalt võimsust.

Täitsa kena on saanud ka väljanägemine ning traditsioonilisi värve (must ja valge) täiendavad toonid (lavendel ja roheline) on võrdlemisi huvitavad ja ilusad. Tulenevalt hinnaklassist ei saa midagi ette heita ka koostöökvaliteedile ning materjalidele. Kõik on kokku pandud täpselt ja korralikult ning seade tundub käes kalli ja kvaliteetsena.

Seega võiks S23 + soovitada küll. Eriti neile, kes vajavad suurt ja võimast telefoni, kuid kelle jaoks jääb S23 Ultra pisut liiga Ultraks.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi