Samsung S23 Ultra – seni võimsaim Samsungi telefon 

#Samsung Galaxy S23 Ultra
6 min lugemine

Samsung S23 Ultra on äsja ilmunud S23 perekonna ja tegelikult ka kogu Samsungi tootevaliku hetke kõige võimsam telefon. 

 

Telefon omab suurt ja kvaliteetset ekraani, väga head kaamerakomplekti ning on ka tehniliselt vägagi võimekas. Lisaks tuleb Ultraga kaasa puutepliiats, suure mahutavusega aku ja hästi viimistletud operatsioonisüsteem ning kõik see on pakitud kvaliteetsesse ja kena välimusega korpusesse. Seega on tegemist tõelise lipulaevaga. Aga kogu sellel toredusel on oma hind ja see ei ole mitte väike. Lisaks on tegemist füüsiliselt vägagi suure ja raske telefoniga. 

Ekraan ja korpus

Sissejuhatuses mainitud suuruse juurpõhjuseks on muidugi hiiglaslik ekraan. Olgugi, et paksud servad puuduvad, seab see füüsiliselt omad piirid. Samsung Galaxy S23 Ultra kasutab nimelt tervelt 6,8 tollist Dynamic AMOLED2X paneeli. Tegemist on ülimalt ereda pildi ja suure pikslitihedusega (500 ppi), aga loomulikult ka 120Hz värskendussagedust pakkuva meistriteosega. Arvatavasti on see üks parimatest ekraanidest, mida hetkel telefonidele pakutakse. Seetõttu on pildid, videod ja muu sisu tõesti ilusad vaadata ja telefon lausa kutsub ennast kasutama. Omapärase vigurina on Samsung Ultrale alles jätnud kaardus servad ehk Edge disaini, mis jätab mulje, et pilt justkui voolaks üle servade. See on lahe vaadata ja seekordses versioonis ka mugav kasutada, kuna ekraan ei ulatu liiga kaugele külgedele. Seetõttu ei teki tahtmatuid puudutusi mis kimbutas mõningaid varasemaid mudeleid.  

Samsungile omaselt on alles ka ekraani all asuv sõrmejäljelugeja, mis töötab enam-vähem kiirelt, vähemalt seni kuni sõrmed on puhtad ja kuivad. 

 Nii esi- kui ka tagaküljel on kasutatud uue põlvkonna Gorilla Victus 2 klaasi, mis peaks olema kriimustustele ja põrutustele senisest veelgi vastupidavam. Väidetavalt on ka kahte poolt ühendav alumiiniumist raam Armor töötlusega ja seega tugevam. Proovima ei hakanud, kuid eeldatavasti see siis nii ka on. Igatahes näeb seade vägagi hea välja ja on ka käes mõnus, sest ei ole mati tagumise poole tõttu libe. Samuti on küljed saanud eelmise Ultra mudeliga võrreldes veidi kandilisemad ning ka see lisab mugavust. 

Kokkuvõttes on korpus ja kogu telefon ilus, aga arvestada tuleb ikkagi faktiga, et tegemist on siiski väga suure aparaadiga, mille kasutamine eeldab paljude toimingute juures kahte kätt. Ja kandmine suurt taskut.

Stylus 

Ultra on viimane telefon, millel on alles puutepulk ehk S-pen. Mõnele see meeldib ja annab lisaväärtust, teistele jälle mitte. Mina isiklikult leian selle olevat kasuliku ja tänuväärse lisa. Näiteks saab stylus-e abil juhtida telefoni kaamerat, et kaugelt pilti teha. Aga samuti ekraanile kirjutada, teha erinevaid märkmeid, väljalõikeid, juhtida YouTube jne. 

Väga mugav on S-pen aga peenemate toimingute nagu näiteks Exceli kasutamisel. Tänu suurele täpsusele, saab tabeleid ja numbreid ning ka muid sarnaseid tegevusi nüüd telefonis  kiiremalt teha.  

Puutepulga laadimine käib endiselt juhtmevabalt ja see algab automaatselt, kui pulk oma pesasse pista. Kui aga telefon ja pliiats satuvad mingil põhjusel üksteisest liiga kaugele, saab kasutaja koheselt sellekohase meeldetuletuse. 

Kaamerad 

Kaamerakomplekt on S23 Ultral kahtlemata selline, mis hakkab võitma erinevaid teste ja arvatavasti käesoleval ajahetkel telefonidele pakutavaist üks asjalikumaid.  

Eriti tähelepanuväärne on 200-megapiklsine põhikaamera. Kuid seda toetavad veel 10-megapiksline telefoto ja 12-megapiksine lainurk. Zoom-i ulatus on lausa kuni 100x. Seda küll kombineeritult ehk optilise ja digitaalse zoom-i koostöös. Neist optilise ulatus aga on 10x, mis on iseenesest ka vägagi hea ning saavutatud tänu nii-nimetatud periskoop disainile. Lahti seletatult tähendab, et läätsed liiguvad korpuse sees füüsiliselt külgsuunas,  mitte sisse-välja. Nii on neil rohkem ruumi ja telefon ei pea seetõttu olema nii paks.  

Pildistamine ise on aga puhas rõõm ja Ultrat võib julgelt soovitada kõikidele, kellele meeldib palju fotosid teha. Erinevate nutikate lahenduste abil püütakse tagada igal ajahetkel parim pilt ja kasutaja ei pea ise eriti palju pingutamagi. Näiteks kombineeritakse vajadusel mitu pikslit kokku üheks, et müra vähendada. See toimib väga hästi ja neutraliseerib väikestest pikslitest tuleneva valguse puuduse probleemi. Tegelikkuses tulebki 200-megapiklsine režiim eraldi aktiveerida. Samuti on toetatud HDR ja ka RAW, et hiljem oleks pilte soovi korral parem töödelda. Suurendamisel on värinate vähendamiseks abiks stabilisaator ja võimalus ekraanil suurendatav objekt nii-öelda lukustada, et see fookuses püsiks. 

Väga elegantne on ka kaamerate sektsiooni disain, või õigemini selle puudumine. Objektiivid kerkivad lihtsalt korpusest ning loobutud on nende ümbruse eraldi rõhutamisest. Lihtne, kuid toimiv lahendus. Eesmine kaamera on ilma liigse draama ja rõhutamiseta samuti lihtsalt omaette „augus“. 

Tarkvara ja kasutamine

S23 Ultra igapäevane kasutamine on omaduste ja kiiruse vaatest mõnus. Aga seda võib ka eeldada, sest tänu Snapdragon 8 Gen 2 kiibistikule ja 8 GB põhimälule ei teki kordagi olukordi, mil telefon on aeglane. Vahet ei ole, kas vaadata videoid, mängida, või teha tööd, ikka käib kõik nobedalt 

 Tarkvarana on kasutusel Android 13, mida on kohandatud Samsungi OneUI kasutajaliidesega. Samsung on seda aastaid lihvinud ja tulemus on üks parimaid, mida Androididel leida võib. Lisaks on mõeldud ka suurele ekraanile ning püütud tarkvaraliselt erinevad funktsioone nagu näiteks sõnumite kirjutamine, kontaktide otsimine jne. tuua ekraani alaossa. Ikka selleks, et sõrm nendeni paremini ulatuks. See muudab olukorda küll paremaks, kuid ei toimi kolmandate osapoolte rakenduste puhul, kus paljud valikud on ikkagi ekraani ülaossa paigutatud. Seega on sageli ikkagi vaja mõlemat kätt, et soovitud toimetused tehtud saaks. 

S23 Ultral on 5 000 mAH mahutav aku, mis lisab küll kaalu, kuid vastutasuks jätkub sellest energiat  terveks päevaks ja tegelikult kauemakski. Ootuspäraselt saab akut laadida juhtmevabalt ning Samsungitele kohaselt võib telefon ka ise juhtmevaba laadija rollis olla. Küll aga ei ole toetatud ülikiire laadimine ja see on ka ainus koht, kus osad konkurendid Samsungist paremad on. S23 Ultra täis laadimiseks kulub paraku rohkem kui tund, see on küll kiire, aga tegelikult saaks veel kiiremini.  

Muudest omadustest on olemas loomulikult 5G aga ka e-sim. Samuti on telefon veekindel, sellel on alati sees funktsionaalsusega ekraan ja heli tuleb stereona mitmest kõlarist. Kasutada saab ka mitut rakendust korraga ning tänu suurele ekraanile on see teatud juhtudel isegi täiesti mõislik ja mugav. Värvidest on saadaval must, tumeroheline, valge ja lavendel. 

Kokkuvõtte

Kokkuvõtteks on Samsung Galaxy S23 Ultra üks parimaid telefone, mida praegu osata võib. See on kiire, see on ilus ja see teeb väga häid pilte. Silmapaistvalt hea on ka ekraan ning aku kestab üle ootuste hästi. Kui siia lisada veel hästi viimistletud ja sujuvalt toimiv tarkvara, saamegi tippseadmele omase retsepti.  

Küll aga tuleb meeles pidada, et tegemist on füüsiliselt suure seadmega, mis ei pruugi igaühele sobida. Samuti on hinnasildil olev number suurem, kui enamikule aktsepteeritav. Kui nendest minustest mööda vaadata, võib Ultrat küll julgelt soovitada. 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi