Samsung Galaxy S23 nutitelefoni kohta levivad kuulujutud


Samsungi praegune lipulaev ehk S22-seeria ilmus käesoleva ehk 2022. aasta alguses. Omaduste poolest on kahtlemata endiselt tegemist tippseadmetega, mis kuuluvad nutitelefonide koorekihti. Kuna aga varsti saab ilmumisest siiski juba aasta ja konkurendidki pole maganud, on paratamatult üha aktuaalsem vajadus uuenduste järele.

 

Kuna uued mudelid on varsti ilmumas, kõlab ka aina rohkem erinevaid kuulujutte sellest, millised uued telefonid olema saavad. Seega toome meiegi ära mõned oletused, mida Samsungilt uue seeria osas oodata võib.

NB! Kuna tegemist on ikkagi vaid oletuste ja erinevate tõlgendustega, võib alljärgnevat info ka tõele mitte vastata.

 

Nimi

 

Kui muudes aspektides on seis ebamäärasem, siis vähemalt nime osas võib üsna kindlalt väita, et uued seadmed hakkavad kandma S23 nime. Alates aastast 2020 on järjest ilmunud S20, S21 ja S22 ning hetkel pole põhjust arvata, et ette on võetud suurem nimede loogika muutmine.

Seega leiame eeldatavasti varsti Samsungi mudelivalikust Galaxy S23 nimelised aparaadid.

 

Mudelid

 

Mis puudutab konkreetseid mudeleid, siis ka siin võib oletada, et jätkatakse senise lähenemisega. Ehk ilmumas on võimeks baasmudel S23. Selle sekundeerib füüsiliselt suurema ekraaniga, kuid muus osas samade omadustega S23 +.

Nii-öelda kõige-kõigemaks saab aga S23 Ultra. Neist kõigist omakorda on tulemas veel erineva mälumahuga variandid.

Seega kokku kolm mudelit, et ära katta erinevad suurused ja mälumahud.

 

Disain

 

Välimuse osas on muidugi saladuseloor kõige suurem. Kuid ka ilma faktideta võib üsna kindlalt oletada, et lisandumas on üks või mitu uut värvitooni. Tõenäoliselt on muutumas ka kaamerate sektsiooni disain. Nimelt on Samsung praegust lähenemist juba 2 aastat kasutanud ja seega võiks aeg uuendusteks küps olla.

See aga, kas kasutusele võetakse väga lakooniline ehk praeguse S22 Ultra lähenemine, kus objektiivid ulatuvad lihtsalt korpusest välja, või disainitakse nende ümber ka mingi ala, selgub alles seadmete esitlusel.

Muus osas vaevalt revolutsiooni korraldatakse. Ehk Samsung jääb ikka Samsungiks, ning eristub näiteks iPhone-st, kuid mitte kuigi palju eelnevast põlvkonnast.

 

Kaamerad

 

Mitmed allikad on viidanud, et vähemalt Ultra mudel saab senisest parema kaamera ning see on ka ootuspärane, sest juba põgusalt mainitud iPhone on selles osas eest ära liikumas. Seega võib eeldada, et S23 oskab samuti piksleid tarkvaraliselt vastavalt olukorrale ja vajadusele kombineerida. Samuti on üsna kindel RAW ja suurem Zoom-i ulatus. Küll aga on lahtine see, mida saab Ultra ja mida „tava“ mudelid.

Eelduslikult pannakse rõhku ka video kvaliteedi parandamisele ning hämaras pildistamisele.

Selfie kaamera aga vägagi tõenäoliselt veel ekraani alla ei koli, kuna selle kvaliteet pole endiselt piisavalt heal tasemel.

 

Omadused

 

Muude omaduste osas arvatavasti suurt revolutsiooni ei korraldata. Küllap on olemasolevaid oskusi lihvitud ja parendatud.

Vägagi tõenäoliselt on aga kasutusel uus ja senisest kiirem, kuid energiasäästlikum kiibistik. Iseasi kas see on Samsungi enda oma või siis Qualcommi Snapdragon – näiteks 8 Gen 2.

Kindlasti on styluse ehk puutepulga tugi alles Ultra-l ja see on ka komplektis kaasas. Väiksematel vendadel aga komplektis tõenäoliselt mitte, küll aga saab seda juurde soetada.

Ekraanide osas võib eeldada 120Hz värskendussagedust, ekraani alust sõrmejäljelugejat ja Ultra puhul ka kumeraid servi.

Suureks küsimuseks jääb aku. Samsung on nimelt olnud suhteliselt konservatiivne ülikiire laadimise osas ning pole kindel kas siin on suuri samme astutud. Omal ajal juhtus neil ühe Note mudeliga selles osas äpardus ning nüüd mängitakse kindla peale.

 

Ilmumisaeg

 

Kui vaadata ajalugu, siis viimastel aastatel on S seeria ilmumisaeg jäänud suhteliselt aasta algusesse ja hetkel pole põhjus arvata, et see võiks muutuda. Seega toimub umbes jaanuaris aparaatide tutvustus ja algab eelmüük ning mõni nädal hiljem ehk siis millalgi veebruaris võiks toimuda reaalsed tarned.

Mis puudutab hindu, siis suures plaanis jäävad need loodetavasti enam-vähem samasse suurusjärku. Välistatud pole muidugi ka suurem tõus, sest paraku on praeguse aja inflatsioonitase lihtsalt selline. Võib-olla aga kaob valikust näites 128GB versioon ja näiliselt on seega 256GB baasmudel kallim.

Eks kindlalt saame teada siis kui telefonid on ilmunud ja müüki paisatud.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.