Samsung Galaxy S23 – käepärases formaadis tipptelefon

#samsung #Samsung Galaxy S23
5 min lugemine

Kui Samsungi tänavuse ehk S23 seeria superstaar on raju hinna ja füüsilise suurusega S23 Ultra, siis selle veidi mõistlikumaks vennaks on nii-öelda tavaline Samsung Galaxy S23.

 

Küll aga ei tahaks S23-e kuidagi nimetada väikevennaks, sest kahtlemata on ka nimetatud teleoni näol tegemist tippseadmega. Kuid seda siis veidi käepärasemas formaadis ja soodsamas hinnaklassis.

 

Sõsarmudelitest väiksem

 

Viimastel aastatel on välja kujunenud, et ca 6-tollise ekraaniga seade on normaalmõõdus ja üle 6,5-tolline liigitub suureks telefoniks. S23 oma 6,1 tollise ekraaniga sobitub seega sinna normaalsemasse klassi ja peaks meeldima neile, kes hindavad paremini käes hoitavat ja mugavamalt kaasas kantavat seadet. Lisaks on see suuremate liigikaaslastega võrrelduna tükk maad kergem.

 

 

Üldise disaini vaatest on aga sel aastal suuremaks muudatuseks vaid kaamerate sektsioon. Ehk kuigi üldjoontes meenutab S23 möödunud aasta S22 mudelit, siis seekord kerkivad kaamerad korpusest eraldi ja nende jaoks ei ole disainitud eraldi sektsiooni. Selline lähenemine on omamoodi ja tegelikult päris äge.

Kuna ka kõik kasutatud materjalid on kõrgemast klassist ja laitmatu koostekvaliteediga, siis on välimuse poolest tegu igas mõttes soliidse aparaadiga. Kui ekraan on ootuspäraselt kaetud tugeva Corning Gorilla Glass Victus 2 klaasiga, siis hea uudisena on sama tehtud ka telefoni mattklaasist valmistatud tagumise poolega. Lisaks on kaitsekihiga tugevdatud ka metallist külgi.

 

Ekraan

 

Ekraan ise on sirgete servadega. Seega on kaardus äärtega nii-nimetatud edge disain jäetud vaid Ultra-le. Küll aga ulatub ekraan kõikidest külgedest päris korpuse servadeni ja ka kaamera jaoks piisab vaid väikesest augukesest selle sees. Imeõhukestest servadest hoolimata on aga ülemisse serva mahtunud ka kõlar. Kuigi seda pole peaaegu nähagi, teeb see vajadusel piisavalt valju häält.

 

 

Tehniliselt on aga tegemist Dynamic AMOLED 2X tehnoloogiat kasutava paneeliga, mis toetab 120 Hz värskendussagedust ja omab resolutsiooni 2340 x 1080. See teeb pikslitiheduseks väga hea 425 ppi. Maakeeli tähendab eelnev aga väga eredat ja ilusat pilti, sujuvat kujutiste liikumist ja seda, et ekraanile mahub korraga palju infot.

Samsungile omaselt on ekraani all ka sõrmejäljelugeja, mis tõsi küll toimib kohati veidi aeglaselt. Kuid seda enamasti siis, kui sõrmed ei ole päris kuivad. Koostöös näotuvastusega aga saab siiski piisavalt kiirelt hakkama.

Loomulikult on olemas ka ekraani alati sees funktsionaalsus ehk kellaaeg, saabunud teated jms. informatsioon on pidevalt nähtaval.

 

Kaamerad

 

Kaamerate osakonnas toimetavad seekord kolm objektiivi ning üheskoos saavad need oma tööga võrdlemisi hästi hakkama. Kasutusel on 50 Mpix + 12 Mpix + 10 Mpix sensorid. Objektiividest on olemas zoom, tava ja lainurk. Neist zoom võimaldab seekord optilist suurendust kuni 3x ning digitaalset kuni 30x. See on tegelikult üsna korralik vahemik ning vähemalt optilise suurendamise puhul ei esine kadusid ka kvaliteedis.

Nagu võib eeldada, püüab tarkvara pildistamisel kasutajat igati aidata ja valida parimad seaded, et foto õnnestuks. Lisaks reguleeritakse veel värve ja heledust, et pilt oleks kenam ning stabilisaator püüab vähendada värinatest tulenevaid ebateravusi. Videot saab salvestada juba 8K resolutsiooniga. Kokkuvõttes on S23 näol tegemist tugeva kaameratelefoniga ning kuigi mitte päris tippude-tipp (selleks on S23 Ultra), siis ikkagi väga hea.

 

Kasutamine

 

Käesoleva aasta Samsungi lipulaevad on omale saanud Snapdragon 8 Gen 2 kiibistiku ja kuigi ka eelmise aasta S22 oli täitsa nobe, siis S23 on veel kiirem. Üheskoos 8 GB põhimäluga jooksutab telefon kõiki rakendusi vaevata ning jääb sealjuures üsna jahedaks. Ka mängimine sujub ja on näha, et telefon jaksab. Seega on rammu enam kui küll ja igapäevane kasutamine seetõttu meeldiv, sest käsklustele reageeritakse koheselt ja viivitusteta.

Kasutuskogemuse parendamisele aitab kaasa ka tarkvara, milleks on Samsungi poolt kohendatud Android 13. Täpsemalt siis UI 5.1, mis on selles mõttes hea, et tegemist on loogilise ja kauni väljanägemisega opsüsteemiga. Lisaks pole see liialt koormatud tootja poolsete rakendustega, mida keegi eriti ei kasuta.

Olemas on ka eesti keel ja kõik Androidi eelised, nagu näiteks pildi juhtmeta saatmine suvalisse nutitelerisse, USB-C pesa, mitme rakenduse ekraanil korraga kasutamine, laialdased ekraani ja ikoonide muutmise võimalused jne.

Mis puudutab akut, siis seda saab laadida juhtmevabalt ning ka telefon ise võib olla juhtmevaba laadija. Aku mahutavuseks on 3 900 mAh. See ei ole ehk numbriliselt kõige suurem näitaja, kuid tänu väiksemale ekraanile ja säästlikule protsessorile, kestab aku päris hästi. Tavakasutajale jätkub üheks päevaks kindlasti. Küll aga võiks olla toetatud kiirem laadimine. Praegune 25W hakkab tasapisi konkurentidele alla jääma.

 

Kokkuvõte

 

Kokkuvõttes on Samsung Galaxy S23 suurema Ultra kõrval nii-öelda mõistlikum valik. See on mõistlikuma suurusega, mõistlikuma hinnaga ning samas eelmise aasta S22-ga võrreldes ikkagi edasiminek. Vanemate mudelitega on vahe veelgi suurem.

Midagi ei ole ette heita ka välimusele. S23 eristub piisavalt ja ka uued värvid (roheline ja lavendel) on kaunid ning täiendavad traditsioonilist musta ja valget.

Kui üldse midagi ette heita, siis võiks toetatud olla kiirem laadimine. No ja madalam võiks olla hind, karbis kaasas laadija, kõrvaklapid jne. Aga need ajad on eeldatavasti lõplikult möödas.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi