Korea elektroonikahiid Samsung on õige pea taas korraldamas oma Unpacked nimelist üritust. Seekord saab see toimuma 05.08.2020 kell 17:00 (Eesti aja järgi).

 

Unpacked tähendab Samsungi puhul tavaliselt uute toodete tutvustamist. Tehakse seda enamasti kaks korda aastas, kevadel ja suve lõpus. Kuna kevadel nägime uusi S20 seeria aparaate, siis seekord on fookuses suure tõenäosusega Note nime kandev telefon.

Olemuselt on Note ikka olnud nii-öelda ärikasutajatele suunatud tippseade, mille teeb eriliseks puutepliiatsi ehk stylus-e olemasolu. Sellele viitab ka õrritusklipp, mida saab näha siit.

Seekordse ürituse teeb aga erilisemaks esiteks ainult veebis peetav formaat (loomulikult koroona tõttu), aga ka kuuldused lisaks Note-le, veel mitmetest seadmetest, mis näitamisele tulevad.

Kuna uudiseid, infokilde ja spekulatsioone on siin ja seal ilmunud üsna mitmeid, ei saa midagi täie kindlusega väita enne, kui see pole ametlikult välja kuulutatud. Kuid mingi ülevaate saame siiski anda.

 

Note

 

Enam vähem kindel võib olla selles, et näidatakse uut Note telefoni. Ainus, mis siin on lahtine, on selle aparaadi nimi. See võib olla nii Note 11 kui ka Note 20. Järgnes ju Galaxy S10-le hoopis S20, mitte S11.

Veidi hägusem on aga see, kas näidatakse ühe või mitut, ehk erinevates suurustes telefoni. Lisaks ei ole loomulikult teada tehnilisi parameetreid, ehk seda, kui palju kaameraid sellel on, palju on põhimälu jne. Üsna kindel võib olla vaid selles, et seade saab olema 5G võimekusega.

 

Galaxy Watch

 

Internet on pigem ühel meelel ka selles, et näidatakse uut Galaxy seeria nutikella. Eeldatavasi on see saanud uue korpuse ning võib-olla ka mõned uued oskused. Päris kindlasti saab kella soetada erinevates värvitoonides (kõige rohkem on pakutud musta, hõbedast ja kuldset) ja isesuguste rihmadega. Tõenäoliselt on sellel ka mitu varianti suuruse osas. Tehnilisi parameetreid me loomulikult veel ei tea, kuid ootus selles osas on parem ekraan, kiirem protsessor ja kauem kestev aku.

 

Tahvel

 

Vähem on liikvel kuuldusi uue tahvelarvuti osas. Samas aga on uue tahvli ilmumine selles suhtes ootuspärane, et eelmine Tab S6 nime kandev eksemplar, kuulutati välja juba terve aasta tagasi, ehk möödunud aasta juuli lõpus. Mida uus seade aga pakub, seda on raske öelda. Kindel pole isegi see, kas alles on jäetud puutepliiats. Samuti see, kas turule tuuakse üks või mitu varianti, ehk siis erinevate ekraanimõõtudega mudelid. Eeldatavasti saab tahvlil aga olema 5G  ühendus.

 

Kõrvaklapid

 

Kõige rohkem segadust on aga uute kõrvaklappidega. Võib-olla neid näidatakse, võib-olla mitte. Nii-öelda üldsus seda ootab, Samsung ise aga vaikib. Samas on mõned pildid neist justkui lekkinud, kuid kuna need on tõesti halva kvaliteediga ja võivad olla võltsitud, ei hakka neid siin ära tooma. Seega klappide osas on seis nii ja naa. Kui neid aga näidatakse, jääb loota pikka aku kestvust, head helikvaliteeti ja mürasummutuse tutvustamist.

 

Veel miskit?

 

Mõnikord juhtub ka nii, et ennustused ei pea üldse paika ning tutvustatakse hoopis midagi muud. Teinekord aga on nii, et esitlemisele tuleb midagi varem oodatud ja loodetud seadmetele täienduseks. Seekord ütleb loogika, et kui miskit tahetakse veel varrukast tõmmata, siis on see mingit sorti volditava ekraaniga seade. Eks aeg annab arutust, senikaua aga jääme ootele.

Üritus ise on jälgitav siit.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.